Sanık Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Eski İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in Açıklamaları

Eski İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in Açıklamaları

haberci haberci -
85 0

Akşener’den Gazetecilere ve Medyaya Çağrı

Eski İYİ Parti lideri Meral Akşener, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, gazetecilerin doğru ve sağlıklı bilgiyle vatandaşı aydınlatma konusundaki hassasiyeti vurgulayarak, demokrasinin işleyişinde basının özgürlüğü kadar önemli olduğunu belirtti.

Demokrasinin Asli Unsuru Gazetecilik Etiği

Mesleğini icra eden bir gazetecinin, gazetecilik etiği doğrultusunda doğru, tarafsız, şeffaf, dürüst ve sorumlu davranmakla yükümlü olduğunu ifade eden Akşener, gazetecilerin elde ettikleri bilgileri doğrulamaları gerektiğini vurguladı.

Gerçek Dışı İddialara Karşı Açıklama

Akşener, son günlerde bazı medya organlarında kendisi hakkında ortaya atılan gerçek dışı iddiaları şaşkınlıkla takip ettiğini belirterek, bu iddiaların doğru olmadığını ve gazetecilik etiğine aykırı olduğunu ifade etti.

İsmail Saymaz’a Tepki

Akşener, gazeteci İsmail Saymaz’ın kendisi hakkında ortaya attığı iddialara sert tepki göstererek, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve hukuki yollara başvuracağını açıkladı.

Akşener, toplumun doğru ve tarafsız bilgilendirilmesi için yanlış bilgilerin önlenmesi gerektiğini vurgulayarak, medyadan ve gazetecilerden tarafsızlık, şeffaflık ve sorumlulukla hareket etmelerini talep etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir