Sanikhaber.com

Zihinsel Engelli Kıza Cinsel İstismar! Kızına Cinsel İstismar Yapan Adama Engel Olmayan Baba Tutuklandı

Zihinsel Engelli Kıza Cinsel İstismar! Kızına Cinsel İstismar Yapan Adama Engel Olmayan Baba Tutuklandı

Tekirdağ Şarköy’de yaşanan mide bulandırıcı olayda zihinsel engelli N.Ö.’ye cinsel istismar gerçekleştiren Mustafa G.(53) ile beraberinde olaydan haberi olduğu ancak bir şey yapmadığı iddia edilen kızın babası S.Ö. tutuklandı.
Tekirdağ Şarköy İlçesinin Yeniköy Mahallesi’nde yaşanan olayda zihinsel engelli N.Ö. yaşadıklarını annesine anlattıktan sonra N.Ö.’nün annesi olayı mahallelerinde bulunan ve N.Ö.’nün eğitim aldığı rehabilitasyon merkezine giderek yetkililere anlattı ve yardım istedi. Rehabilitasyon merkezinin sahibi olayı Şarköt Cumhuriyet Başsavcılığı’na taşıdı.
Şarköy Cumhuriyet Başsavcısı Gökmen Özmen, N.Ö’nün ifadesini alabilmek için psikolog çağırdı. İfadesi alınan N.Ö.’nün söylediklerinin ardından Emniyet Müdürlüğü, Mustafa G.’yi gözaltına aldı.

Mustafa G. emniyete gelirken ifadesinde “T.Ö., çocukları ile birlikte evime geliyordu. Babaları S.Ö., çocukları ile bize gelir, kalırlardı. Biz çocukların babasıyla alkol alırdık. Acıdığım için aileye yardımcı oluyordum. Gelmedikleri zaman da çocuklar beni arardı ve dışarıdan yiyecek bir şeyler almamı istiyorlardı. Suçlamaları reddediyorum. Anne T.Ö. onunla olan ilişkimi bitirdiğim için bana iftira atıyor.” dedi.
Mustafa G.’nin ifadesi alındıktan sonra, N.Ö.’nün babası S.Ö. de gözaltına alındı. S.Ö. emniyette verdiği ifadesinde “Mustafa bana 10 lira verdi ve kaçak sigara almak için çıkmamı söyledi. Mustafa’nın odasında kızımla ilişkiye girdiğini düşündüm. Ama bize yaptığı yardımlar sonrasında bir şey söyleyemedim. Mustafa onun evine gelirken kızım N.Ö.’yü de getirmemi söylerdi. Kızımı getirmem karşılığında hiçbir talebim olmadı.” şeklinde konuştu.

Emniyette yapılan detaylı sorgulama ve gerekli işlemlerin ardından Mustafa G. ve S.Ö., adliyeye sevk edildi. Daha sonrasında duruşmaya çıkarılan şüpheli iki kişi mahkeme kararıyla tutuklanırken, mağdur N.Ö. devlet tarafından korumaya alındı. İlçe Kaymakamı Hamdi Öncü, diğer çocuklar için de devlet koruması talebi ile başvuru yaptıklarını söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ