Sanikhaber.com

Yeminli Baklavalar Olarak Bilinen Hamido Baklavacısı Adıyaman’da Piyasaya Girdi

Yeminli Baklavalar Olarak Bilinen Hamido Baklavacısı Adıyaman’da Piyasaya Girdi

50 yılı aşkın süredir Gaziantep’li ustaların yemin ederek üretimini sağladığı baklavalar, Adıyaman’da da satılmaya başladı. Yeminli baklavacı deyince akıllara gelen ve sektörde 40 yıllık tecrübersi ile Gaziantep baklavasını geleneksel yollardan üreten Hamido Baklavaları, Adıyaman’da franchise bayisini açarak satışa başladı. Adıyaman merkezde AKEDAŞ karşısında bulunan Hamido Baklavaları Adıyaman Bayisi açılışı yoğun bir vatandaş kitlesi ve dualarla açıldı.

Adıyamanlı Gurmelere Açık Davet
Hamido Baklavaları kurucularından olan aynı zamanda ustalık yapan Emre Bilge “Atalarımızdan bizlere emanet edilen ve el emeği göz nuru işlediğimiz Gaziantep Baklavasını Türkiye’nin her yerine ulaştırmak istiyoruz. Hamido yeminine sadık kalarak evlatlarımıza yedirmeyeceğimiz hiçbir ürünü imal etmiyor ve satmıyoruz. Tamamen doğal, katkısız, 1. Sınıf malzeme ve ustalıkla imal edilen baklavamızın tadına bakanlar farkımızı hemen fark ediyorlar. Burada kalitede, malzemenin yanında yufkanın tamamen hünerli ellerde açılması ve geleneksel taş fırında pişirilmesi de büyük rol oynuyor. Bu kalite ile Adıyaman’da da tarih yazacağımıza gönülden inanıyoruz. Adıyamanlı tüm gurmeleri bayimize bekliyoruz. Ürün çeşitlerimizi Hamido.com.tr internet sitemiz üzerinden tüm halkımız görebilirler” ifadelerini kullandı.

Yeni Bayiliklerle Devam Edeceğiz
Adıyaman’da Gaziantep Baklavası konusunda eksiklikleri tamamlayıp ilk adımı attıklarını söyleyen Hamido Baklava & Fıstık Adıyaman bayisi Süleyman Dilek, “Amacımız kaliteli, lezzetli, hijyenik ortamda ve tamamen ettiği yemine sadık bir şekilde imal edilen gerçek Gaziantep Baklavasını tüm Güneydoğumuzla buluşturmaktır. Bugün ilk adımı memleketimiz Adıyaman’la yaptık. İlerleyen zaman diliminde yeni bayiliklerle yolumuza devam edeceğiz. Biz baklavada gerçekten Türkiye’nin en iyisiyiz. Bunu lezzeti test edenler hemen fark ediyorlar” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ