Sanikhaber.com

Yapımı Tam 2 Yıl Süren Dünyanın En Büyük Kur’an-ı Kerim’i Ankara’da Sergiye Çıkıyor

Yapımı Tam 2 Yıl Süren Dünyanın En Büyük Kur’an-ı Kerim’i Ankara’da Sergiye Çıkıyor

Dünyanın şuanda en büyüğü olan Kur’an-ı Kerim Ankara’da sergilendi.

Din görevlisi ve hattatlık işi ile uğraşan Recai Özsoy, “3 yıllık bir çalışma, ebatları itibariyle ülkemizde daha büyüğü olmayan bir Kur’an-ı Kerim, bundan eminim” şeklinde konuştu.
Din görevlisi ve hattat Recai Özsoy’un 3 yıl boyunca yazdığı, toplam ağırlığı 150 Kg olan, maliyeti yaklaşık 10 bin TL’yi bulan dünyadaki en büyük el yazması Kur’an-ı Kerim, Altınpark’ta Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunda ve bugün açılacak ‘Kutsal Emanetler Sergisi’nde meraklılarını bekliyor olacak.
“Açıldığında 3 metrekare olabilen bir Kur’an-ı Kerim”
Recai Özsoy, Kur’an-ı Kerim’i 2009 yılında yazmaya başlayıp 2011 yılında bitirdiğini ifade ederek, “3 yıllık bir çalışma, ebatları itibariyle ülkemizde daha büyüğü olmayan bir Kur’an-ı Kerim, bundan eminim. Ebatları; bir sayfası bir buçuğa 110 santimetre ebatın da, açıldığında 3 metrekare olabilen bir Kur’an-ı Kerim’dir. Yazısı, Hüsrev Hattı ile yazılmış, dizayn edilmiştir, 1,5 kilograma yakın mürekkep kullanıldı. Tabii 1,5 kilogramlık mürekkeple de böyle bir eser oluşur hiç şüphesiz. Uzun bir süreç, uzun bir çalışma, gayretin, sevginin, sabrın, sebatın sonucunda ortaya çıkan bir eser. Ağırlığı itibari ile de 150 kilogram ağırlığında olan bir eser. Ağırlığı itibari ile de 150 kilogram ağırlığında olan bir eser. Gerçekten uzun yıllar sevgiyle, sebatla yaptığımız bu eserin ülkemizde bize kısmet olmuş olması da ayrı bir özellik. Bizim elimizden, bizim divitimizden böyle bir eserin oluşması da beni ayrıca mutlu etti. Kur’an-ı Kerim’e başlayıp da bugüne kadar ki en büyük arzum her kim görür de bize ‘Allah razı olsun’ derse en güzel dua budur. Gerçekten biz bunu istedik, nihayetinde bu sonuca ulaştık, vatanımıza, milletimize, gelecek nesillere inşallah hayırlı olur” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ