Sanikhaber.com

VESTEL’den Bin 100 Kişilik İstihdam Sahası Müjdesi! VESTEL, Manisa’ya Yapmak Üzere 70 Milyon Euroluk Yatırım Bütçesi Ayırdı

VESTEL’den Bin 100 Kişilik İstihdam Sahası Müjdesi! VESTEL, Manisa’ya Yapmak Üzere 70 Milyon Euroluk Yatırım Bütçesi Ayırdı

Yerli üretimin yükselen yıldızı Vestel 70 milyon euroluk yatırım için Manisa’da ilk adımları attı. Manisa’ya yapacağı yeni fabrika sayesinde bin 100 kişi iş sahibi olabilecek. Önümüzdeki yılın ortalarında inşaası tamamlanması hedeflenirken, şirket,  70 milyon euroluk bir sermaye ayrıldığını belirtti. Yeni yapılacak olan fabrika sayesinde hem ülke açısından kazanç sağlanmış olacak hem de işsiz olan bin 100 vatandaşımıza umut kaynağı olacak denildi. İnşası 2018 yılının ortalarında tamamlanacağına dair bilgiler gelirken üretim aşamasında hedeflenen rakamların yılda 1,5 milyon çamaşır ve kurutma makinesi olduğu belirtildi.
Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde ilk kazmanın vurulduğu temel atma töreninde konuşma yapan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, dünya piyasalarında sıkıntı çekilirken bu süreç boyunca ticaret potansiyelini önemli bir seviyeye çıkardıklarından bahsetti. Nazif Zorlu, 155 ülke ile yapılan ticaret ile geçtiğimiz yılda Türkiye rekoru kırdıklarını söylerken, ayrıca “Sektörümüzde 19 yıldır aralıksız lider olarak benzersiz bir başarıya imza attık. Bu unvanımızı daha uzun yıllar korumak ve Türkiye’yi dünya ekonomisinde en üst sıralara taşımak en büyük gayemizdir. Bu hedefe ancak daha çok çalışıp daha çok üreterek ulaşabiliriz. Bu yolda gereken bir adımı daha bugün yeni fabrikamızın temelleri ile atmış bulunmaktayız. Yeni fabrikamız ülkemize ve grubumuza hayırlı ve de uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

Piyasanın kötü durumda olması nedeniyle zor bir yıl geçirdiklerini de aktaran Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Bu büyümeye oranla artan talebi karşılamak için yeni fabrika yatırımını yapmaya karar verdik. Bu sayede de dünya standartlarında gururla yerli teknolojiler geliştirip ürünler üreterek dünyanın 4’te 3’üne ihracat gerçekleştiriyoruz. Yeni fabrikamız da iddialı olduğumuz Endüstri 4.0 dönüşümüne uygun olarak inşa edilecek. Böylece müşteri taleplerini daha kısa sürede karşılayarak pazarda avantaj sağlayıp beyaz eşyadaki istikrarlı büyümemizi sürdüreceğiz. Bu büyümeyle ihracat kanallarını da genişletmeyi hedefliyoruz. Gerek ülkemizin beyaz eşya sektöründeki ihracatını artırarak gerekse sağlayacağımız ek istihdam ile ‘Gururla Yerli Vestel’ olarak ülke ekonomisine katkı sağlayacağımıza inanıyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ