Sanikhaber.com

Vergi Borcu Yapılandırmasında Son Gün 30 Haziran! Daireler Gece 12’ye Kadar Açık Olacak! GİB Üzerinden’de Başvuru Yapılabilecek!

Vergi Borcu Yapılandırmasında Son Gün 30 Haziran! Daireler Gece 12’ye Kadar Açık Olacak! GİB Üzerinden’de Başvuru Yapılabilecek!

Vergi borcu bulunanlar için hükümetten borçların yapılandırma fırsatı daha önce açıklanmıştı. Borcun yapılandırması için artık son viraja giriliyor. Borcunu yapılandırmak isteyenler geç kalmadan başvuruda bulunmaları gerekiyor. 27 Mayıs’da yayımlanarak yürürlüğe giren 7020 sayılı bazı alacakların tekrar yapılandırması ile ilgili kanun için son başvuru tarihi 30 Haziran olarak bildirilmişti.

020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 27 Mayıs 2017 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren ve vatandaşların kamuya olan borcu için düzenlenen vergi borcu yapılandırması başvurusu 30 Haziran Cuma günü sona ereceği bildirildi. Açıklanan kanundan yararlanmak isteyen borçluların, 30 Haziran 2017 tarihine kadar ilgili vergi dairesine başvurmaları gerekiyor. Başvuruya geç kalanlar için ise 30 Haziran’dan sonra affın uzatılmayacağı belirtiliyor.Başvurular, bağlı olunan vergi dairesine gelerek veya posta yoluyla ya da www.gib.gov.tr internet adresi üzerinden yapılma imkanı sunuluyor. Yapılandırılan tutarlar 6, 9, 12, 18 taksit seçenekleri ile ödenebilme hakkı tanınıyor. Taksitler 2 ayda bir kademeli olarak ödenecek. Peşin veya ilk taksit ödemelerinin 31 Temmuz 2017 Pazartesi günü bitimine kadar yapılması planlanıyor.

VERGİ DAİRELERİ GECE SAAT 24.00’E KADAR AÇIK BEKLEYECEK!

Vergi borcu affının açıklanmasının ardından araya giren bayram tatili ve haftasonu nedeniyle kapalı olan vergi daireleri, cuma günü gece saat 24.00’e kadar açık şekilde bekleyecek. Gece yarısına kadar açık kalacak olan vergi dairelerin yoğunluk olmadığı gözlendi. Kırklareli’de 2 vezne ile oluşturulan 6 ayrı masada mükelleflere hizmet sunulacağı belirtiliyor. Kırklareli’nde gece mesaisinin başladıktan sonra 1, Tekirdağ’da ise 2 mükellefin başvuruda bulunduğu öğrenildi. Vergi borcu yapılanması 30 Haziran’da sona erecek. Vergi dairelerinde son gün aşırı derecede yoğunluk olması bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ