Sanikhaber.com

Ünlü Bilim Adamı Hawking Herkesi Korkuttu! Dünyanın Sonu Mu Geliyor?

Ünlü Bilim Adamı Hawking Herkesi Korkuttu! Dünyanın Sonu Mu Geliyor?

Dünyanın en ünlü fizikçilerinden olan Stephen Hawking, Amerika Birleşik Devleti Başkanı Donald Trump’ ın ülkesi Amerika’ yı Paris İklim Anlaşması’ ndan ötürü çok yakınlarda Dünya’ nın büyük bir tehkileyle karşı karşıya geleceğini duyurdu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İngiliz Prof. Stephen Hawking, “Küresel ısınmanın geri döndürülemeyeceği son noktaya çok yaklaştık. Trump’ın hamlesi, Dünya’yı 250 decerelik ve sülfirik asit yağmurlarının yaşandığı Venüs haline gelmenin eşiğine getirebilir” ifadelerini kullandı.

Küresel ısınmanın başımızdaki en sıkıntılı felaketlerden biri olduğunu söyleyen Stephen Hawking sözlerine şunları ekledi:

“Şimdi harekete geçersek önleyebiliriz. İklim değişikliğinin belirtilerini inkar ederek ve Paris İklim Anlaşması’ ndan çıkarak Donald Trump, güzel gezegenimize kaçınılamaz çevresel zararlar verebilir ve bizim için, çocuklarımız için doğal yaşamımızı tehlikeye sokabilir.”

Çevrede yaşanan sorunların ve insan savaşlarının bitip bitmeyeceği yönünde sorulan soruya cevap veren Stephen Hawking, Dünya da kalan günlerimizin sayılabilir olduğunu söyleyerek şunları ifade etti:

“Evrimin insan genomununa açgözlülük ve saldırganlığı yerleştirmesinden korkuyorum. Çatışmanın azalacağına dair belirti yok ve askerileştirilmiş teknolojinin ve kitle imha silahlarının gelişimi bu felakete yol açabilir. İnsan ırkının kurtuluşu için en büyük umut, uzaydaki bağımsız koloniler olabilir.”

Gelecek için bırakmayı düşündüğü mirası hakkında sorulan bir soru nedeniyle konuşan Prof. Hawking, “75 yaşına ulaşabileceğimi hiç beklemiyordum, yani mirasıma ilişkin düşünebildiğim için çok şanslıyım. Sanırım en büyük başarım kara deliklerin tamamen siyah olmadığı olacak” ifadelerine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ