Sanikhaber.com

Ümraniye Sabaha Kaza İle Uyandı! Freni Boşalan Bir Halk Otobüsü Eve Daldı! Olayda Ölü ya da Yaralı Yok

Ümraniye Sabaha Kaza İle Uyandı! Freni Boşalan Bir Halk Otobüsü Eve Daldı! Olayda Ölü ya da Yaralı Yok

Bugün sabah saatlerinde İstanbul’un Ümraniye ilçesinde, vatandaşlar sabaha bir kaza ile uyandı. Alemdağ Mahallesi’nde gece geç saatlerde park edilen bir otobüsün kazadan sonra el freninin çekilmediği anlaşıldı. El freni çekilmemiş halde park edilen otobüs mahallede bulunan bahçeli bir eve girdi. O saatlerde ise otobüsün girdiği evde yaşayan iki çocuk sağ salim kurtuldu. Alemdağ Mahallesi’nde yaşanan olayda ölen ya da yaralanan kimse olmadı.

İstanbul Ümraniye’de gerçekleşen kaza Alemdağ Mahallesi Ay Sokak’ta meydana geldi. Gece geç saatlerde Eski Üsküdar Caddesi’ne bir otobüs park edildi. Ancak şoför el frenini çekmeyi unuttu. Sabahın erken saatlerinde otobüs kendiliğinden harekete geçti. 100 metre kadar gittikten sonra mahallede bulunan bahçeli bir evin duvarına saplandı. O sıralarda otobüsün girdiği odada Aslıcan ve Serap adında iki çocuk yatıyordu. Meydana gelen otobüs kazasında ise çocuklar da dahil olmak üzere ölen ve yaralanan kimsenin olmaması yürek ferahlattı.

Olay sırasında yaşadıklarını aktaran Aslıcan Dolap, “Uyuyorduk. Büyük bir sesle uyandım. Uyanır uyanmaz kalkmak istedim ancak duvardan kopan parçalar üzerime geldi. Yarım saat kadar girdiğim şoktan dolayı konuşamadım.” dedi.
Otobüsün girdiği evde yaşayan diğer çocuk Serap Dolap ise yaşadıklarını şu şekilde ifade etti: “O saatlerde yatağımızda uyuyorduk. Bir anda büyük bir çarpışma sesi geldi. Ne olduğunu o sırada anlayamadık. Olaydan sonra otobüsün freninin çekilmediğini söylediler. Çok korkmuştum. Kardeşimin üzerinde tuğlalar düşmüştü. Yatağımdan fırlayıp kardeşimi kurtardım.” dedi. Olay sonrasında eve dalan otobüs çekici ile çıkarılırken çocukların babası Hüseyin Dolap da gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ