Sanikhaber.com

Ukraynada Üniversite Eğitimi

Ukraynada üniversite okumak son dönemlerde en çok tercih edilmekte olan ülkelerden birisi de Ukrayna olmaktadır. Ukrayna üniversiteleri Avrupa Birliği üniversitelerince eşit olarak kabul görmekte…

Ukraynada Üniversite Eğitimi

Ukraynada üniversite okumak son dönemlerde en çok tercih edilmekte olan ülkelerden birisi de Ukrayna olmaktadır. Ukrayna üniversiteleri Avrupa Birliği üniversitelerince eşit olarak kabul görmekte ve aynı zamanda eğitim kaliteleri de kabul görmektedir. Son dönemlerde gelişmekte olan ülkeler arası ilişkilerin yardımıyla YÖK Ukrayna’daki üniversiteleri tanımakta ve diplomalarına da eşitlik vermektedir. Sovyetler Birliği zamanında ülkenin önde gelmiş olan üniversitelerine ve akademik ekiplerine sahip olmakta olan Ukrayna, bu geleneği de sürdürmektedir. Akademik ekipleri, başarıları, potansiyelleri, buluşları ile dünyaca ün yapmış olan Ukraynada eğitim tamamlamak kesinlikle doğru bir karar olacaktır.

Özel Öğrenci Statüsü

Ukrayna da üniversite ya da yüksek lisans eğitimi alıyorsanız eğer, özel öğrenci statüsünde olduğunuzdan dolayı, yurtdışı askerlik tecili erteleme imkânına sahipsinizdir. Bu olanak 38 yaşına kadar eğer öğrencilik devam ettiği sürece ertelenebilmektedir. Öğrenci belgesi ile konsolosluğa başvurarak dolduracağınız form yardımı ile işlemler gerçekleştirilir. Öğrenci olduğunuz onaylandıktan sonra, Türkiye deki askerlik şubesine göndererek askerliğinizi eğitim aldığınız sürece erteleyecektir.

babilegitim.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ