Sanikhaber.com

Türkiye’nin Ciğeri Yandı… TSK Açıkladı, Tendürek ve Şemdinli’den Acı Haber: 5 şehit

Türkiye’nin Ciğeri Yandı… TSK Açıkladı, Tendürek ve Şemdinli’den Acı Haber: 5 şehit

TSK’dan yapılan kamu oyunu aydınlatmak adına verilen bilgilerde Tendürek’de ki operasyonda ne yazık ki 3 asker ve 1 korucunun şehit olduğu, Şemdinli’de ise 1 askerin şehit olduğu bilgisi alındı.

12 TANE LEŞ ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri’nce, Tendürek’teki operasyonlarda 9 tane ne olduğu belli olmayan kalleş, Irak’ın kuzeyindeki Metina bölgesine yapılan hava harekatında eylem hazırlığında olduğu tespit edilen silahlı üç bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi, teröristlerce kullanılan cephaneliğe el konuldu.

Mehmetçiğimizin Haberi Baba Evine Ateş Düşürdü 

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Koçtepe bölgesinde 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığı unsurlarınca yapılan operasyon esnasında bölücü terör örgütü mensubu teröristler ile çıkan çatışmada Piyade Er Emre Karagöz şehit oldu.

Şehidin acı haberi Ankara’nın Sincan ilçesinde bulunan baba ocağına ulaştı. Şehit Karagöz’ün bekar olduğu ve askere gitmeden önce babasının yanında sanayide çalıştığı öğrenildi.

Acı haberi alan ailenin yakınları ve komşuları Karagöz’ün evine taziye ziyaretine geldi. Evin önüne taziye çadırı kuruldu.

TSK’dan yapılan açıklamada, Van’ın Çaldıran ilçesinde Gülizar mahallesi kırsalında bölücü terör örgütü mensupları tarafından karayolunun kesilerek üç TIR’ın kundaklanması olayı sonrası bölgede arama-tarama operasyonları icra eden güvenlik güçleri ve teröristler arasında çıkan çatışmada üç asker ve bir güvenlik korucusu şehit olurken bir ciğer yakan haber de Hakkari’den geldi.  Hakkari’nin Şemdinli ilçesi 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığı unsurlarınca icra edilen faaliyetler esnasında teröristler ile çıkan çatışmada da bir Mehmetçiğimiz şehit oldu. İki bölgede de devam eden operasyonlarda 9 terörist öldürüldü.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ