Sanikhaber.com

Türkiye’nin 6 bin 238 hassas noktasında “Türkiye Güven Huzur-6” Operasyonu Gerçekleştiriliyor.

Türkiye’nin 6 bin 238 hassas noktasında “Türkiye Güven Huzur-6” Operasyonu Gerçekleştiriliyor.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun emri ile Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde, aranan kişi ve araçların yakalanması, suçluların caydırılması, huzur ve güven ortamının oluşturulması niyeti ile 81 ilde eş zamanlı olarak polis, jandarma ve sahil güvenlik birimlerince geniş çaplı operasyon yapıldı.

Diyarbakır’da 3 bin jandarma ve polisle çok büyük bir operasyon yapıldı

Operasyona asayiş, terörle mücadele, çevik kuvvet, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, özel harekat, trafik, uyuşturucu ile mücadele birimleri, deniz ve hava unsurları ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 12 bin 965 ekipte görevli 44 bin 694 Emniyet, 26 bin 342 Jandarma ve 495 Sahil Güvenlik personeli olmak üzere toplam 71 bin 531 personel ile 341 dedektör polis köpeği destek sağladı.

Şehir giriş ve çıkışları ile şehir merkezlerinde önceden belirlenen 6 bin 238 hassas noktada, şüpheli kişi ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapıldı.

Operasyonun başladığı zamanlarda, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü, Jandarma Asayiş Başkanı Tümgeneral Ali Çardakçı ve Sahil Güvenlik Komutan Vekili Albay Ahmet Kendir, uygulamaları Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinasyon Merkezi’nden canlı bağlantılarla canlı olarak takip etti.

Toplantıda, Diyarbakır, Antalya, Mersin, Tunceli, Afyonkarahisar ve Şırnak başta olmak üzere çeşitli illerde oluşturulan uygulama noktalarında görevli personele canlı bağlanılarak, son duruma ilişkin bilgiler alındı.

Koordinasyon Merkezindeki toplantıya Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Servet Yılmaz ile daire başkanları da katılım sağladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ