Sanikhaber.com

Türkiye Kendi Savaş Gemisini Tasarlayan 10 Ülke Arasına Girdi! Kınalıada Tuzlu Sularla Buluştu!

Türkiye Kendi Savaş Gemisini Tasarlayan 10 Ülke Arasına Girdi! Kınalıada Tuzlu Sularla Buluştu!

Türkiye Kendi Savaş Gemisini Tasarlayan 10 Ülke Arasına Girdi! Kınalıada Tuzlu Sularla Buluştu!

Kınalıada Korveti Denize İndirme Töreni ve İstanbul Fırkateyni İnşaa Başlangıç Töreni’nde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin savunma sanayisi konusunda attığı adımlar hakkında bilgi verdi.

Dış ülkere teknolojik bağlılığın önüne geçilmesi ve kendi projelerimizi yapmamız gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, savunma sanayi hakkında önemli bilgiler aktardır. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, “Gerek milli savunma ve güvenlik ihtiyaçlarımızın karşılamasında gerekse uluslararası sorumluklarımızın yerine getirilmesine teknolojik bağımsızlığın önemi giderek artmaktadır. Herhangi bir alanda muadil ürünler ve projeler arasında mutlaka kendi firmalarımızı kendi milli kuruluşlarımızı tercih etmek durumundayız. Acil ihtiyaçları dışarıdan tedarik etme yoluna gitsek bile planlarımızın omurgası yerli firmalara dayanmaz zorundadır. Şayet 15 yıldır bu yöntemi takip etmiyor olsaydık bugün ülkemize uygulanan örtülü ambargolar nedeniyle terörle mücadeleyi de sınır dışı operasyonları da yürütemez hale gelirdik. Kimi umursamazlıktan kimi de buram buran art niyet kokan haberleri zaman zaman alıyorum. Böyle bir tavır içine girenler karşılarında bizzat bizi bulurlar.” ifadelerini kullandı.

Uçak Gemisi Üzerindede Çalışmalar Devam Ediyor !

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni projeler hakkındada bilgiler verdi. Erdoğan açıklamasında, ”Askeri gemi inşası hele hele denizaltı inşası savunma sanayi alanında iftihar verici başarı ortaya koyduğumuz alandır. Ülkemiz bir savaş gemisi tasarlayan ve inşa eden 10 ülke arasındadır. Milgem projeleri artık daha da kısa zamanlarda gerçekleşme fırsatı bulacaktır. Milgem, örnek bir projedir. İnşallah biz uçak gemimizi de yapacağız. Bu konuda kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ