Sanikhaber.com

Türkiye-Almanya Krizinde Beklenmedik Gelişme! Alman Bakandan Türkiye’ ye Zeytin Dalı!

Türkiye-Almanya Krizinde Beklenmedik Gelişme! Alman Bakandan Türkiye’ ye Zeytin Dalı!

Türkiye ve Almanya arasın da meydana gelen kriz tazeliğini sürdürürken, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’ den Türkiye’ yi sevindirecek bir haber geldi ve beklenen açıklama Almanya cephesinden geldi. G-20 zirvesi kapsamın da Almanya’ nın Hamburg şehrine gidecek olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ ın katılacağı G-20 zirvesinin ardından başka bir etkinlik olarak Almanya da yaşamını sürdürmekte olan Türkler’ e seslenmesine Almanya Hükümeti tarafından izin çıkmamıştı fakat bugün yaşanan gelişme ile birlikte Alman Hükümeti Türkiye’ ye zeytin dalını uzattı.

Almanya Dışişleri Bakanı olarak görev yapmakta olan Sigmar Gabriel, Türkiye’ den söylenilen “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ a izin vermiyorlar ama terör örgütü PKK’ nın  gösterilerine göz yumuyorlar” şeklindeki ifadeleri doğru bulduğunu söyleyerek zeytin dalı uzattı.

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, “Türkiye’nin bizi PKK’nın propaganda eylemlerine izin vermememiz konusunda uyarmasının haklı olduğunu düşünüyorum”  ifadelerini kullandı. Terör örgütü PKK’ nın 1990 senesinden bu zamana kadar Almanya da terör örgütü olarak bilindiğine ve ülke de yasak olduklarını söyleyen Bakan Sigmar Gabriel, “PKK sadece Türkiye’de yaptıklarından dolayı değil, Almanya’ daki koruma şantajları, uyuşturucu ve silah ticareti nedeniyle yasaklı” sözlerini söyledi.

Diğer yandan ise Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Berlin de başka bir etkinliğe izin verilmemesine rağmen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ ın 7 – 8 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan G – 20 zirvesinin çok önemli bir ismi olarak kendilerini ağırlamaktan şeref duyacaklarını dile getirmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ