Sanikhaber.com

Türk Sinemasının Ünlü Simalarından Olan Fikret Hakan Dün Gece Tedavi Gördüğü Hastanede Hayatını Kaybetti.. Fikret Hakan Kimdir?

Türk Sinemasının Ünlü Simalarından Olan Fikret Hakan Dün Gece Tedavi Gördüğü Hastanede Hayatını Kaybetti.. Fikret Hakan Kimdir?

Türk sinemasına damga vurmuş isimlerden olan ünlü oyuncu Fikret Hakan bu gece hayatını kaybetti. Tedavi gördüğü hastanede Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde saat 02.00 sularında hayata gözlerini yumdu. 83 yaşında bulunan Fikret Hakan bir zamandır akciğer kanser tedavisi altında tutuluyordu. Ölümünün ardından ünlü camiası ve sevenleri yasa boğuldu.

Türk sinemasının usta isimlerinden olan ünlü tiyatro sanatçısı Bümin Gaffar Çıtanak, sahne adıyla Fikret Hakan dün gece saat 02.00 sıralarında hayata gözlerini yumdu. Akciğer kanser teşhisi konulan ve tedavi gördüğü hastanede akciğer ameliyatı olan Fikret Hakan, burada doktorların tüm müdahalesine rağmen hayata döndürülemedi. Alınan son bilgilere göre doktorlar tarafından yaklaşık 2 saat hayata döndürülmek için uğraşıldı. Fakat tüm çabalara rağmen ünlü oyuncu kurtarılamadı ve 83 yaşında hayata gözlerini yumdu.

ACI HABERİ SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN DUYURDU

Acı haberi ünlülerin menajeri olan Süheyl Atay, Twitter’dan ”Çocuklarımın dedesi, sinema sanatçısı #FikretHakan’ı kaybettik . Tüm dost ve sevenlerine duyurulur” şeklinde sözler ile duyurdu.

Fikret Hakan Kimdir?

Gerçek adı Bumin Gaffar Çıtanak olan Fikret Hakan, tiyatro ve sinema sanatçısı olarak biliniyordu. 23 Nisan 1934 tarihinde Gaffar ve Fatma Belkıs çiftinin çocuğu olarak Balıkesir’de hayata geldi. Annesi başhemşire, babası edebiyat öğretmeniydi. Fikret Hakan’ın babası Gaffar Bey, Balıkesir’den İstanbul’daki Galatasaray Lisesi’ne edebiyat öğretmeni olarak atanınca, başhemşire annesiyle hep birlikte İstanbul’a taşındılar. Hakan, lisede okurken gazeteciliğe özeniyordu. Bumin’in Abdi İpekçi, Halit Kıvanç gibi sonra çalıştığı, Mithat Perin’in sahibi olduğu, İstanbul Ekspres Gazetesi’nde röportajları, öyküleri yayımlanıyordu. Gazeteden aldığı öykü başına bir liralar, onu büsbütün okuldan uzaklaştırdı. 1950 yılında ‘Üç Güvercin’ adlı operetinde palyaço rolüyle ‘Ses Tiyatrosu’nda tiyatro sahnelerine ilk adımını attı. Bu arada adını değiştirip Fikret Hakan yaptı. Leblebici Horhor ve Afrodit’te oynadı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ