Sanikhaber.com

Tarkan’ın 10 Adlı Albümünde Yer Alan ‘Beni Çok Sev’ Şarkısının Çalıntı İddialarına TMC Müzik’ten Yanıt Geldi!

Tarkan’ın 10 Adlı Albümünde Yer Alan ‘Beni Çok Sev’ Şarkısının Çalıntı İddialarına TMC Müzik’ten Yanıt Geldi!

Tarkan’ın geçtiğimiz haftalarda çıkardığı albüm tüm Türkiye tarafından konuşulmaya devam ediyor. Albüm gün geçtikçe tüm kesimler tarafından büyük bir beğeniyle dinleniliyor. Albümün çıkmasının ardından eleştirmenler şarkıları inceleyip eleştirilerini yaptılar. Ancak eleştirmenler Tarkan’ın 10 adlı albümü için çalıntı iddiası ortaya atmışlardı. O iddianın ardından bugün açıklama yapıldı. Dünya’da ve Türkiye’de idol haline gelen Megastar Tarkan Tevetoğlu son albümüyle piyasaları alt üst etti.

Tarkan’ın rekorlar kıran albümü ’10’daki ‘Beni Çok Sev’ adlı şarkısının, Cem Özkan’ın ‘Olmayacak Bir Hayal’ ile benzediği yönündeki iddialara TMC Müzik tarafından açıklama yapıldı. Yapım şirketi ile Cem Özkan’ın gerçekleştirdiği açıklamada, iki şarkının benzerliğine yönelik inceleme başlatıldığı bildirildi.

Tarkan’ın son albümü ’10’ her yönden konuşulmaya devam ediyor. Son olarak Twitter’da ‘hedonisttr’ isimli kullanıcı ile Tarkan’ın son albümündeki ‘Beni Çok Sev’in söz yazarı Günay Çoban arasında Twitter’da benzerlik tartışması ortaya atıldı. ‘hedonisttr’ Çoban’a şarkının kime ait olduğunu sordu, Çoban ise benzerliklere şarkıyı 2013’te yaptıklarını vurgularken, “Girişte gitarlar 2 nota aynı çalmış hepsi bu. 2 şarkının melodik yapısı arasında zerre benzerlik yok. Müziği iyice öğrenin öyle çamur atın bari. Öyle bir iddiası olan varsa müzik meslek birliklerinde bilirkişi heyeti var, mahkemeler var. Gidip oralara başvurarak hakkını arayabilir” şeklinde açıklama yapıldı. Çoban’a cevap Cem Özkan ile TMC Müzik’ten geldi. TMC Müzik, söz konusu iddiaları Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) Teknik Bilim Kurulu’na inceletmek için başvurduklarını bildirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ