Sanikhaber.com

Suudi Arabistan Eski Prensi Aynı Zaman Da Eski İçişleri Bakanı Olan Nayef’ in Saraydan Çıkmasına İzin Verilmiyor

Suudi Arabistan Eski Prensi Aynı Zaman Da Eski İçişleri Bakanı Olan Nayef’ in Saraydan Çıkmasına İzin Verilmiyor

Amerikan The New York Times gazetesine göre Suudi Arabistan’ ın eski veliaht prensi olan ve aynı zaman da eski içişleri bakanı olarak da görev yapan Muhammed bin Nayef’ in saraydan dışarı çıkmasına hiçbir şekilde izin verilmediği gazete de yazıldı.

Amerika Birleşik Devleti’ nde yayın hayatına devam etmekte olan The New York Times gazetesinin yaptığı habere göre Suudi Arabistan’ ın eski veliaht prenslerinden ve içişleri bakanı olan Muhammed bin Nayef’ in sarayından ve Suudi Arabistan topraklarından çıkışı yasaklandığı için hiçbir şekil de dışarıya çıkmasına izin verilmiyor.

Gazetenin yazdığı habere göre, Muhammed bin Nayef’ e getirilen bu kısıtlamaların Muhammed bin Nayef’ in yeni veliaht prens olan Muhammed bin Salman’ a karşı alınacak olası bir tavrın olmaması amacıyla yapıldığı ortaya atıldı.

Amerikan gazeteye konuk olan kraliyete yakın Amerika ve Suudi yetkililer, kısa zaman önce tüm görevlerinden alınan Muhammed bin Nayef’ in Cidde de yer alan sarayından dışarıya hiçbir şekilde adım bile atmasına izin verilmediğini söylediler. Suudi yetkililer buna karşın verilen bu bilgilerin tam anlamıyla doğru olmadığını savundular.

Suudi Arabistan Kralı olan Salman’ ın oğlu Muhammed bin Salman, eski veliaht prens olan Muhammed bin Nayef’ in görevinden alınmasından sonra onun yerine tayin edilmişti. Nayef’ in prenslik görevinin yanında uzun bir süredir devam ettirdiği içişleri bakanı olarak üstlendiği görevden de ihraç edilmişti. Bazı kaynaklara göre Muhammed bin Salman ile Muhammed bin Nayef arasında büyük bir kavga ve rekabetin döndüğü iddia ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ