Sanikhaber.com

Suriyeli Bir Mülteci Sakarya’da Elinde Balta İle Atatürk Büstüne Saldırdı!

Suriyeli Bir Mülteci Sakarya’da Elinde Balta İle Atatürk Büstüne Saldırdı!

Kimliği belirsiz bir Suriyeli vatandaş elinde balta ile Atatürk büstüne saldırdı. Saldırmasının ardından çevrede bulunan vatandaşlar linç edercesine suriyeli vatandaşı dövdüler. Saldırıyı gerçekleştiren suriyeli vatandaşın ise neden böyle bir şey yaptığı bilinmiyor.

 SOSYAL MEDYA’DA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR!

Sosyal Medya kullanıcıları tarafından tepkiler çığ gibi büyüyor. Olay Adapazarı ilinde gerçekleşti. Adapazarı halkının bu olaya karşı cevabı ise adeta ders niteliğinde oldu. Herkesin gözü önünde meydan dayağı atıldı. Sosyal medyadan ise bu olay proveke amaçlı olduğu söyleniyor.

Bugün saat 11.30 sularında Adapazarın’da Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına gelen kimliği belirlenemeyen şahıs anıtın çevresine yanında bulundurduğu tineri dökerek ateşe verdi. Anıtın önüne açılabilir merdiveni ve Türk Bayrağı’nı koyan şahıs, elini havaya kaldırarak Arapça bir kelimelerden söz etti. Kimliği belirsiz kişi Arapça kelimler söyledikten sonra elindeki baltayla anıta vurmaya başladı. Bu sırada çevrede bulunan vatandaşlar bu olaya karşı tepki gösterdi. Üzerine doğru gelenlere de balta ile karşılık veren kişi, bir anda onlarca öfkeli vatandaşın arasında kaldı. Toplanan öfkeli kalabalık ise saldırganı linç girişiminde bulundu. Öfkeli bir vatandaş anıtın önünde bulunan merdiveni alarak saldırgana vurmaya kalkıştı. Çevrede bulunan zabıta memurları olaya dahil olarak saldırganı öfkeli kalabalığın arasından alıp zabıta karakoluna götürdü. Öfkeli kalabalık karakolun etrafında toplanırken tepki göstererek, saldırganı tekrar yanlarına almaya çalıştı. Olay yerine gelen polis ekipleri önlem aldı. Daha sonra saldırgan polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ