Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(): Failed opening 'functions-ek.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php54/usr/share/pear:/opt/alt/php54/usr/share/php') in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144
Sonuçlar Açıklandı Binlerce Öğretmen Adayına Büyük Müjde | Sanikhaber.com
Sanikhaber.com

Sonuçlar Açıklandı Binlerce Öğretmen Adayına Büyük Müjde

Milli eğitim Bakanlığın tarafından öğretmenlik tercih başvuruları 10-17 Temmuz tarihler arasında yapılmasından sonra, 20 bin sözleşmeli öğretmenlik atama neticeleri açıklandı.

Sonuçlar Açıklandı Binlerce Öğretmen Adayına Büyük Müjde

Neticelere “http://atama.meb.gov.tr” adresinden ulaşabilirsiniz.

20 bin sözleşmeli öğretmen merakla beklenen neticeler açıklandı. Tercih başvuruları 10-17 Temmuz tarihlerinde alınan Sözleşmeli Öğretmenlik atama neticeleri erişime açıldı.

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen alımına dair atama neticeleri atama.meb.gov.tr adresi üzerinden sorgulama yapılabilir.

Atama neticeleri için mebbis.meb.gov.tr üzerinden giriş yapın. Eğer şifreniz yoksa ilk evvel talep formu doldurmanız gerekir.

Şifre ve kullanıcı adınız varsa MEBBİS modüllerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, sözleşmeli öğretmen alımı için tercih başvuruları 10-17 Temmuz tarihleri arasında yapılmasından sonra, 20 bin sözleşmeli öğretmen atama neticeleri atama.meb.gov.tr” adresinden açıklama yapıldığı söylendi.

Buna göre, atama tercihinde bulunan öğretmen sayısı 46 bin 523, ataması yapılan öğretmen 20 bin 125, atama yapılan branş sayısı da 90 olarak belirlendi.

Sınıf öğretmenliği, 3 bin 570 öğretmen ile en çok atama yapılan branş oldu. İngilizce branşına 2 bin 193, ilköğretim matematik öğretmenliğine bin 835, okul öncesine bin 720 ve din kültürü ve ahlak bilgisi branşına da bin 245 öğretmen atandı.

Öğretmenlerin büyük çoğunluğu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine görevlendirme yapıldı.

Öğretmenler, 1 Eylül’de göreve başlamış olacak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ