Sanikhaber.com

Sokak Ortasında Günahsız Çocukları Sırtından Vurdu !

Sokak Ortasında Günahsız Çocukları Sırtından Vurdu !

Erzurum’da pencereden havalı tabancayla ateş ederek sokakta koşturan henüz 4 yaşında ki Sümeyye Boz ile 6 yaşında ki İkra Kaya’yı sırtından isabet alarak vuran 27 yaşındaki Ömer Murat Akçay önce serbest bırakılmıştı, daha sonra itiraz üzerine tutukluluğuna karar verildi. Erzurum 2’nci Sulh Ceza Mahkemesine çıkan Akçay, çocukları yanlışlıkla vurduğunu söyledi, pişman olduğunu belirtti.

“CANIM SIKILDI, TABANCAYLA ATEŞ EDESİM GELDİ” DEDİ

Olayın yaşandığı yerde inceleme ve araştırma yapan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri, çocukların oturduğu apartmanın karşısında ikamet eden ve bu tür silahlar kullanan Ömer Murat Akçay’a gözaltı kararı verdi.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Güngör Akçay ile Prof. Dr. Müfide Akçay’ın oğlu Ömer Murat Akçay, polise vermiş olduğu ilk ifadede, avcılık belgesi olduğunun altını çizdi.

Akçay, “İftar saati canım sıkıldı. Tabanca ile ateş edesim geldi. Sokakta duvarın üstünde kola şişesi duruyordu. Bir el ateş ettim vuramadım, sonra bir el daha ateş ettim şişeyi vurdum. Bu arada bahçenin içinde çocukları gördüm ama ben onlara ateş etmedim”ifadelerini kullandı.

Evinde havalı tabanca ve 2 kutu saçma ile beraber gözaltına alınan Akçay, adli kontrol koşuluyla serbest kaldı. Yaralı çocukların aileleri, gürültü yaptıkları için ateş edildiğini iddia ettiler. Çocukların yakınları, “Ya çocuklarımız ölseydi, niçin serbest bırakıldı” diye ateş püskürdü.

Çocuklarla alakalı haberlerin yayınlanmasından sonra Cumhuriyet Savcılığının itiraz üzerine yakalanan Ömer Murat Akçay, bugün öğle saatlerinde polis tarafından adliyeye götürüldü. Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesine çıkarılan Akçay’ın tutuklanmasına karar verildi. Kelepçeli olarak cezaevine götürülen Akçay, kasıtlı bir şey yapmadığını savundu.

Akçay’ın Avukatı Zinnur Kara, tutuklama kararına itiraz edeceklerini söyledi. Zinnur Kara, şöyle konuştu. “Cam şişelere ateş ederken duvar arkasındaki çocuklar taksirle yaralanmıştır. Küçük çocuklarda hayati tehlike bulunmamakta, taburcu edilip evlerine götürülmüştür. Saçmaların etkisi ile deride lezyon oluşmuş, iç orgalarda, sinirde veya damarlarda herhangi bir zaiyat bulunmamıştır. Bütün bunlara esas olan tutuksuz yargılanması gerekirken, medya baskısı ile Cumhuriyet Savcılığı adli kontrolle salıverilen şüpheliyi bu kez tutuklama cihetine gitmiştir. Verilen bu kararın vicdanları yaralayacağı kanaatindeyiz. Zira esas tutuksuz yargılanmadır. Kaldı ki alabileceği ceza erteleme kapsamında. Bu nedenle en kısa süre içerisinde tutuklama kararına itiraz edeceğiz. Ailelerin durumunu, üzüntüsünü de anlıyoruz. Müvekkilim maddi ve manevi olarak ailelere yardımda bulunmayı düşünmekte. Üzücü bir olay kesinlikle kasıt yok.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ