Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(): Failed opening 'functions-ek.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php54/usr/share/pear:/opt/alt/php54/usr/share/php') in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144
Rusya'dan PYD'ye Afrin ültimatomu … Afrin'in önemi çok büyük ! | Sanikhaber.com
Sanikhaber.com

Rusya’dan PYD’ye Afrin ültimatomu … Afrin’in önemi çok büyük !

Rusya’dan PYD’ye Afrin ültimatomu …  Afrin’in önemi çok büyük !

Moskova, terör örgütü PYD’ye “Afrin’i hemen terk edin” ültimatomu verdi.

Afrin’deki PKK uzantısı PYD terörislerine yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri operasyonlarının önümüzdeki günlerde yoğun bir şekilde devam edeceği iddia ediliyor.Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Savunma Bakanı Serygey Şoygu arasındaki görüşmenin ardından Rus medyası operasyonun adını bile verdi,Fırat kılıcı adlı harekatta Afrin’ deki PYD varlığının ilelebet son bulacığı söyleniyor.Tüm bu gelişmelerin ardından Moskova,PYD ‘ ye “Afrin’i derhal terk edin” notasını verdi.

 

AFRİN’İN ÖNEMİ

Afrin Halep’in bir ilçesi. PKK-PYD terör örgütünün Suriye’nin kuzeyindeki yapılanmasında önemli bir nokta. TSK’nın Fırat Kalkanı operasyonuyla özgürleştirdiği ve başarıyla sonuçlanan Azez-Cerablus hattının batısında, Türkiye sınırında yer alıyor. Türkiye Azez-Cerablus hattını DAEŞ ve PYD teröristlerinden temizledi. Aksi dışında PYD terör örgütü Azez-Cerablus’u alıp, batıdaki Afrin’le, Azez-Cerablus koridorunun doğusundaki Kobani ve devamındaki Kamışlı bölgelerini birleştirmeyi hayal ediyordu.

PYD TERÖR ÖRGÜTÜNE AĞIR DARBE.. ÜST AKLIN PROJESİ PYD

PYD terör örgütü ve onları yönlendiren üst aklın projesi böyleydi. Türkiye 24 Ağustos 2016’da başlattığı Fırat Kalkanı harekatıyla Afrin-Kobani arasında yani PYD işgali altındaki iki ilçe arasında kalan Azez-Cerablus hattını garanti altına aldı.Cerablusu ve azez’in özgürlüğünü geri verdi. Şimdi sıra bu koridorun devamındaki Afrin’in PYD terör örgütü tarafından kurtarılmasına geldi.

MOSKOVA’DAN PYD’YE “AFRİN’İ TERK EDİN”

TSK’nın obüslerle sınırın karşı tarafından gerçekleştirdiği Afrin operasyonunun geniş boyutlu bir şekle getirileceği ve sonucunda Afrin’in PYD teröristlerinden sonsuza kadar arındırılacağı konuşuluyor. Tüm bu gelişmeler devam ederken Moskova’dan PYD terör örgütüne önemli bir çağrı geldi, ismini vermeyen ve yetkililer tarafından sır gibi saklanan üst düzey bir Rus yetkili, Rusya’nın PYD’ye “Afrin’i boşaltın, teslim edin çünkü Türkiye’nin Afrin’e yönelik müdahalesine sessiz kalacağız” şeklinde ültimatom verdiğini söyledi. Yani Rusya’ya göre PYD Afrin’i ya kendisi terk edecek ya da Türkiye oraya müdahale edip teröristleri çıkaracak.

ERDOĞAN PUTİN’İ AFRİN KONUSUNDA UYARMIŞTI

Rakka operasyonu öncesi Rus askerlerinin PYD teröristleriyle Afrin’de çekilen fotoğrafları medyaya sızmıştı. Mayıs ayının başında Cumhurbaşkanı Erdoğan o fotoğrafları Rusya Devlet Başkanı Putin’e göstermiş ve Putin gereğinin yapılacağını söylemişti.

 

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ