Sanikhaber.com

Recep Tayyip Erdoğan Alman Gazeteciyi Yanıtlarıyla Susturdu

Recep Tayyip Erdoğan Alman Gazeteciyi Yanıtlarıyla Susturdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 zirvesi öncesinde Alman Die Zeit Gazetesi Yayın Yönetmeni Giovanni di Lorenzo’ya sohbet etti.

Diktatörlük tartışmasının yaşandığı röportaj anında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alman gazeteciyi sorduğu sorularla köşeye sıkıştırdı.

ERDOĞAN: ALMAN BASINI NEDEN BANA DİKTATÖR Hitabında BULUNUYOR
Erdoğan’ın “Alman basını neden beni diktatör olarak görüyor?” sorusunu cevaplayan Alman gazeteci, 15 Temmuz’da darbe yapmaya çalışan FETÖ üyelerini ve PKK terör örgütüyle ilişkisi ispatlandığı için tutuklanan Deniz Yücel adlı Alman medyasına çalışan adı savunarak, “Deniz Yücel ve Meşale Tolu gibi Alman gazeteciler hala hapiste ve kimse neden hapiste olduklarını bilmiyor. Ve Yücel hücre hapsinde tutuluyor. Çünkü on binlerce kişi geçen yaz yaşanan darbe girişimi şüphelisi olarak işlerini kaybetti.” ifadelerinde bulundu.

ALMANYA’YA 500 BİN KİŞİ İŞİNDEN OLMUŞTU
Erdoğan ise, verilen bu cevap karşısında gazeteciye ders gibi bir karşılıkla, “Aldığınız bilgi yanlış. Ve bu yanlış bilgiye dayanarak yanlış varsayımlar geliştiriyorsunuz. Binlerce kişinin bizim cezaevlerinde olduğunu, işlerini kaybettiklerini söylüyorsun. Sana şunu söylemek isterim: Doğu ve Batı Almanya yeniden birleştiğinde, kaç insanın işini kaybettiğini biliyor musun? 500 binden fazla.” dedi.

“BUNU YAYINLAYACAKSIN TAMAM MI, SİLMEK YOK” DEDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sohbetin üzerine “Şu anda rakamları kontrol etmem mümkün değil ancak yasalar ve hukuk kuralları çerçevesinde işleyen prosedürler vardı” cevabını veren Alman gazeteciye “Bundan niye bahsetmiyorsun, çok sayıda insanın işinden atıldığından? Bunu yayınlayacaksın tamam mı, silmek yok” ifadelerinde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ