Sanikhaber.com

Pasaportunu Kaybeden Ahmet Yavaş’ ın Fotoğrafları Henüz Kimliği Belirlenemeyen Kişilerce Canlı Bomba Olarak Paylaşıldı!

Pasaportunu Kaybeden Ahmet Yavaş’ ın Fotoğrafları Henüz Kimliği Belirlenemeyen Kişilerce Canlı Bomba Olarak Paylaşıldı!

İstanbul’ un Esenyurt ilçesinde yaşayan Ahmet Yavaş isimli kişinin fotoğrafı kimliği belli olmayan kişiler tarafında internete  ‘Sidar Serdar’ isimli canlı bomba olarak lanse edilince olanlar oldu. 3,5 sene evvel pasaportunu kaybeden Ahmet Yavaş’ ın fotoğrafı internette canlı bomba olarak yayılmaya başladı. Fotoğrafın 170 bine yakın takipçili sayfalarda paylaşılması üzerine Ahmet Yavaş adliyeye başvurdu ve sicil kaydı alarak fotoğrafı paylaşanlar hakkın suç duyurusu yaptı.

Ahmet Yavaş bu haberin yalan olduğunu basın mensupları aracılığıyla duyurdu.

Sokağa Çıkamıyorum!

Fotoğrafların yayılmasın sonra temiz kağıdı aldığını söyleyen Ahmet Yavaş, “Denize gitmiştim. Ailem beni aradı. Böyle bir haberin var olduğunu söyledi. Her tarafta canlı bomba olarak aranıyorsun dediler. Ben açıkçası hiç dikkate almadım. Öyle bir şey olmadığından dolayı dikkate almadım. Babam ısrarla beni arayınca İstanbul’a geldim. 170 bin 180 binlik sayfalarda her tarafta resmim paylaşılıyor. İstanbul, Bursa dikkat edin kendinize. Canlı bomba her yerde aranıyor. Psikolojim bozuldu.Tedirginim, sokağa çıkamıyorum. Her hangi bir sorgulayıcı olmayan kişi tarafından heba olmak istemiyorum” sözlerini söyledi.

Can Güvenliğim Yok Dedi

İnternette ‘Sidar Serdar’ adlı canlı bomba olarak fotoğraflarının paylaşıldığını söyleyen Ahmet Yavaş, “ Psikolojik bozukluğa uğradım. Kendi kendimden şey olmaya başladım. Kendi hayatımızı bile sorgulayamaycak bir toplumda yaşıyoruz. Bize çok vahşi şeylere bal olabilir. Reina’da olan olaydan farklı insanların dövülmesi, linç edilmesini yaşadık bu ülkede. Bunların bir an önce yok edilmesi gerekiyor. Yetkili kişilere sesleniyorum. Bir an önce buna el atmaları gerekiyor. Hiçbir can güvenliğim yoktur” sözlerinde ifadelerine yer verdi.

İş Bulamıyorum

Fotoğrafların paylaşılmasının sonra iş bulamadığını söyleyen mağdur Ahmet Yavaş, “Beraber çalıştığım insanlar beni arıyorlar. İşlerimiz yok diyorlar. Çalışamayız yani. Bu nedir? İnsanların kafasındaki bomba sorusudur. Adana’daki arkadaşım beni arıyor. ‘Sen canlı bomba mısın? ‘diyor. Tekirdağ’da çalıştığım adam beni arıyor. İşlerimiz bu aralar yok diyor. Daha sonra haberleşiriz diyor. Kendi ailemden,kardeşimden resim istiyorum. O, bana resim atmaya korkuyor. Linç girişiminin ortağı olacak diye korkuyor. Ben kendi kendimden korktum” sözlerini söyledi.

Yavaş’ ın babası Sıddık Yavaş çok korktuğunu söyleyerek “Ben haberdar oldum. Facebook’ta gördüm. Gördükten sonra kendisini aradım. ‘Böyle bir durum var. Acilen çık gel’ dedim. Sağlama almamız lazım. Ben çok korktum. Ortalık çalkalanıyor zaten. Ben korktum. Kendisi geldi. Savclığa gittik. Bize yardımcı oldular. Kuşkum olmadı. Olmayacak da” sözlerini konuşmasına ekledi. Olayla ilgili olarak savcılık soruşturma başlattı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ