Sanikhaber.com

Özelleştirmeler Tamamlanmak Üzere! Varlık Fonu’nda Satışlar ve Kiralamalar İçin Gün Sayılıyor! Açıklanan Rakamlar Ne Kadar

Özelleştirmeler Tamamlanmak Üzere! Varlık Fonu’nda Satışlar ve Kiralamalar İçin Gün Sayılıyor! Açıklanan Rakamlar Ne Kadar

Ülke ekonomisi için bir anlam oluşturmayan ve gelir sağlamayan gayrimenkullerin, özelleştirilmesi için başlatılan satışlar yakın zamanda bitmek üzere. Varlık Fonu’na aktarılan gayrimenkullerin tekrardan üretime katılması ve ekonomik anlamda belli bir seviyeye çıkarılmak istenmesi konusunda, kiralama ve satış işlemlerinin bitimine az bir süre kaldı. Bu projedeki asıl amaç üretim yapmayan, gelir sağlamayan gayrimenkullerin tekrar üretim ve ticaret yapmasını sağlamak olarak belirtildi. Bu değerlere yönelik projelerin başlaması ve sonuçlandırması konusunda gayrimenkuller özelleştirilmeye başlandı. Açıklanan ve elimize ulaşan bilgilere göre şu ana kadar 2.3 milyar metrekarelik arsa hali hazırda satılmış durumda.

Ekonomik anlamda ve gerçekleştirdiği faaliyetler açısından zenginleşmesi ve potansiyelinin artırılması amaçlanan Varlık Fonu, Uluslararası Varlık Fonları Forumuna yaptığı başvurusuna onay aldı. Bu onayın alınması hem fon hem de ülke açısından büyük bir önem teşkil etmektedir.

Bu konuda en önemli noktaların başına fon zenginleşmesinin kaynağı ve faaliyetlerinin hangi amaçla yapıldığıdır. Kuruluşu itibariyle sağlam temeller üzerine inşa edilen Türkiye Varlık Fonu; faydası olmayan, gelir sağlamayan gayrimenkulleri özelleştirerek üretime kazandırma noktasında önemli bir adım attı.
Varlık Fonu ile özelleştirilen gayrimenkullerin tekrar üretime kazandırılması için ise verilmesi gereken destek çok önemli bir yer tutuyor. An itibariyle sadece kısa vadeli projeler olarak karşımıza çıkıyor. Geleceğe daha sağlam aktarılabilmesi ve uzun vadede, ekonomik anlamda gözle görülür, daimi olabileceği bir seviyeye gelebilmesi ve ülkenin ve vatandaşların da bundan yarar sağlayabilmesi için bu işletmelerin desteklenmesi gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ