Sanikhaber.com

Nereye Gidiyor Bu Kadar İnsan? Milyonlar Yola Çıktı… Ek Seferler Yetişmiyor ! İşte Bayram Trafiği

Nereye Gidiyor Bu Kadar İnsan? Milyonlar Yola Çıktı… Ek Seferler Yetişmiyor ! İşte Bayram Trafiği

Bugün sabah saatlerinde İstanbul trafiği güne beklenilenin çok altında bir sakinlik ile başlamıştı. Öğle saatlerinde tatilcilerin yola çıkmasıyla beraber yoğunluk oluştu. Köprü trafiği durma noktasının kıyısına geldi. Saat 16.15 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 46 seviyesine çıktı. Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden yolda da büyük yoğunluk olduğu gözlemlendi. Bayram tatili sebebiyle Türkiye genelinde yaklaşık olarak 15 milyon vatandaşın yola çıkması tahmin ediliyor. Hava yolu firmaları ek seferler çıkardı. Başkent Ankara’da da AŞTİ’de tatil yoğunluğu göze çarptı.

İstanbul’da öğle saatlerinden itibaren trafik yoğunluğu aşırı artmaya başladı. Özellikle İstanbul’un çıkış noktalarında yer alan gişelerde uzun araç kuyrukları görüldü. Çamlıca gişeler, Mahmutbey, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin yoğunluk haritasında gözle görülen noktalar.

Anadolu yakasında TEM ve D-100’deki trafik Kocaeli sınırına kadar uzanmış halde. İBB’nin trafik yoğunluğu haritasında yoğunluk yüzde 48 olarak belirlendi. Akşam saatlerine doğru trafik yoğunluğunun daha da artması muhtemel.
ÜCRETLİ YOLLAR

Diğer yandan bu geceden itibaren kamunun işletmiş olduğu köprü ve otoyollar 4 gün ücretsiz olduğu açıklanmıştı. Özel sektörün işlettiği Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osmangazi Köprüsü’nden geçişlerde ise ücret değişmeyecek.

OTOGARLARDA İĞNE ATSAK YERE DÜŞMÜYOR

Bayrampaşa’da yer alan İstanbul Otogarı’nda bayram yoğunluğu her zaman olduğu gibi bu bayramda başladı. Ramazan Bayramı’nda tatile çıkanlar biletleri günler öncesinden bitirirken, otobüs firmaları yoğun istekleri karşılayabilmek için ek seferler çıkardı.

Bir otobüs firmasının yetkilisi, yoğun isteğin ek seferlerle karşılandığını söyleyerek, “Şuan gelişler boş, gidişler dolu. İlave seferlerimiz var, onlarla telafi etmeye çalışıyoruz” dedi.
Bayram yoğunluğunun akşam saatlerinde çoğalacağını belirten bir başka yetkili ise, “Vatandaş biletini aldı, akşam saatini bekliyoruz. İlave seferler koyduk. Tatil kısa olduğu için biraz sıkıntı” ifadelerini kullandı.

600 BİN KİŞİ…

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan, “Bayramdan önceki 6 gün boyunca İstanbul’da her gün 2 bin 500 otobüs çıkmış olacak. 35 kişilik de 42-45 kişilik de otobüsler mevcut. Bu otobüslerde ortalama 40 kişi olduğunu ele aldığımızda 6 günde 600 bin kişi İstanbul’dan yaz ve bayram tatili için otobüsle ayrılmış olacak” dedi.

 

Yolculara “erken geliş” uyarısı yapıldı

THY, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı dolayısıyla özellikle Atatürk ile Sabiha Gökçen havalimanları çıkışlı ve varışlı uçuş yapacak yolculardan yurt içi uçuşlarda seferden en az 2 saat, yurt dışı uçuşlarda ise en az 3 saat önce havalimanında hazır beklemelerini istedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ