Sanikhaber.com

Nazlı Ilıcak ve Ahmet-Mehmet Altan Kardeşler hakkındaki iddianame kabul edildi

Nazlı Ilıcak ve Ahmet-Mehmet Altan Kardeşler hakkındaki iddianame kabul edildi

İçlerinde Nazlı Ilıcak, Ahmet-Mehmet Altan kardeşler, Ekrem Dumanlı, Tuncay Opçin ve Emre Uslu’nun da adının geçtiği 17 isim hakkında düzenlenen iddianame kabul görerek ilk duruşmanın 19 Haziran tarihinde İstanbul Adliyesi’nde gerçekleşmesine karar verildi.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca darbe teşebbüsü sonrası, Fetö terör Örgütünün medya ayağına yönelik aralarında Nazlı Ilıcak, Ahmet-Mehmet Altan kardeşler ile Tuncay Opçin’in de adının geçtiği 17 şahıs aleyhine düzenlenen ve İstanbul 26’ıncı Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianame üzerindeki incelemeler neticelendi. İstanbul 26’ıncı Ağır Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul ederek, ilk duruşmanın 19 Haziran 2017 tarihinde İstanbul Adalet Sarayı’nda saat 10.00’da görülmesine hüküm verdi.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Can Tuncay’ın hazırladığı iddianamede Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın “TBMM’yi ortadan kaldırmaya teşebbüs, TC hükümetini yıkmaya yönelik teşebbüs , Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs, silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” suçlarından 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet 7,5 yıldan 15’er yıla kadar hapsi istemi ile yargılanmalarını istemişti.
Haklarında yakalama kararı çıkarılan sanıklar Ekrem Dumanlı, Tuncay Opçin ve Emrullah Uslu’nun “TBMM’yi ortadan kaldırmaya teşebbüs, TC Hükumetini ortadan kaldırmaya teşebbüs, Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs ve Silahlı terör örgütü yöneticisi olmak” suçlarından 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet 15’er yıldan 22,5 yıla kadar hapsi talep edilmişti. Emrullah Uslu’nun diğer suçlamalar ile birlikte “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanması istenmişti.

İHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ