Sanikhaber.com

Müge Anlı’nın Sunuculuğunu Yaptığı Program Meclis Gündemine Oturdu! CHP Niğde Milletvekili Gürer, Sorularını İçişlerine Yöneltti

Müge Anlı’nın Sunuculuğunu Yaptığı Program Meclis Gündemine Oturdu! CHP Niğde Milletvekili Gürer, Sorularını İçişlerine Yöneltti

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, polisin bile çözmekte zorlandığı cinayet, kaçırılma gibi olayları çözen televizyon programı hakkında mecliste konuştu. Gürer konuşmasında “İçişleri Bakanlığının bu programa değerlendirmesini merak ediyoruz. Bu programdaki ekip ve ekipmanlar emniyet teşkilatında yok mudur?” diye soru yöneltti.
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, televizyonda yayınlanan ve sunuculuğunu Müge Anlı’nın yaptığı programla ilgili sorularını mecliste gündeme getirdi. Bu program cinayetleri çözebilirken emniyet teşkilatının nasıl olur da çözemediği konusunda sorular yöneltti. Gürer, ” Özel bir televizyon kanalında bir sabah programında bugüne kadar onlarca cinayetin faillerinin belirlendiği, bu program ile pek çok cinayet zanlısının yakalandığı, yüzlerce kayıp çocuk ve vatandaşın bulunduğu, yıllardır çözülemeyen ve emniyet birimlerinin rafa kaldırdığı cinayetlerin perde arkalarının çözüldüğü ve zanlıların bu program sayesinde yakalandığı belirtilmektedir” şeklinde konuştu.
Gürer, devamında emniyet güçlerinin bu program sayesinde yakaladığı zanlıların, çözdüğü davaların sayısını merak ettiğini aktardı. Konuşmasına devam eden Gürer, “İçişleri Bakanlığınca bu TV programında yer alan değerlendirmelere bakış ve yaklaşım nedir? TV programının ekip ve ekipmanları, TV programının ekip ve ekipmanları kadar yok mudur?” diye konuşurken sorduğu soruların yanıtlanmasını talep etti.

Türkiye Psikiyatri Derneği eski başkanı Şeref Özer, itirafların nasıl gerçekleştiği konusunda “Biri zanlıları programa çıkartan durum, diğeri ise onlara bu itirafları yaptıran durum” şeklide konuştu. Özer “Eğer bu programa çıkmazsam çevrem suçlu olduğumu düşünür psikolojisiyle programa çıkıyorlar. Böyle itirafları insanlara yaptıran şeyi ise bilinç dışı hareketler olarak adlandırıyoruz.” dedi. Ayrıca “Televizyonda olmak onlar için sorgu odasında olmak ile aynı şey.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ