Sanikhaber.com

MHP Ve BBP’nin Kurucuları Arasında Gösterilen Ahmet Er’in Cenaze Törenine Ülkücü Ve Alperenlerin Yanı Sıra Binlerce Vatandaş Katıldı

MHP Ve BBP’nin Kurucuları Arasında Gösterilen Ahmet Er’in Cenaze Törenine Ülkücü Ve Alperenlerin Yanı Sıra Binlerce Vatandaş Katıldı

Dün hayata gözlerine yuman ülkücü hareketin önemli kişilerinden MHP’nin ve BBP’nin kurucularından sayılan Ahmet Er, yapılan cenaze töreni ile hakka yürüdü. 90 yaşında nefessiz kalan Er’in cenazesi ülkücüleri bir araya getirirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da Er’in ailesini telefonla arayarak taziyelerde bulundukları belirtildi.
27 Mayıs 1960 ihtilalinde Milli Birlik Komitesi Üyesi olan dün hayata gözlerini yuman 90 yaşındaki Ahmet Er, ülkücü camiayı cenazesine topladı. Ahmet Er’in dünyaya geldiği ve son yıllarını geçirdiği Akhisar’ın Sünnetçiler Mahallesi’ndeki cenaze törenine büyük birlik partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, MHP’den ihraç edilen Gaziantep bağımsız milletvekili Ümit Özdağ, çevre ilçelerin BBP il ve ilçe yöneticileri, Alperen Ocakları yönetici ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş akın etti.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ahmet Er’in şehit genel başkanları Muhsin Yazıcıoğlu’nun da sayıp sevdiği değer verdiği bir şahıs olduğunu ve en son geçen hafta kendisini ziyaret ettiğini ve gençlere yönelik birçok tavsiyede bulunduğunu belirtti.
Uzun yıllar siyaset ve yazarlık işlerini koşturduktan sonra eşi Melahat Er ve oğulları ile beraber doğduğu köy olan Sünnetçiler’e temelli olarak yerleşen Ahmet Er burada çiftçilik yapmaya başlamıştı. Uzun süredir tedavi gören ve dün 90 yaşında hayata gözlerini yuman Ahmet Er’in vefatı üzüntüye neden olurken, eşi Melahat Er ve oğulları Bahadır (64) ve Baybars (56) taziyeleri karşıladı. Ahmet Er’in ortanca oğlu Kürşat Er (63) ise cenaze törenine katılamadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da Er’in ailesini telefon ile arayarak taziyelerini bildirdiği edinilen bilgiler arasında.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ