Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(): Failed opening 'functions-ek.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php54/usr/share/pear:/opt/alt/php54/usr/share/php') in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144
Metin Kalkavan Açıkladı: "Trabzonspor – Bursaspor Maçıyla İlgili Şike Başvurusunda Bulunacağız" | Sanikhaber.com
Sanikhaber.com

Metin Kalkavan Açıkladı: ”Trabzonspor – Bursaspor Maçıyla İlgili Şike Başvurusunda Bulunacağız”

Metin Kalkavan Açıkladı: ”Trabzonspor – Bursaspor Maçıyla İlgili Şike Başvurusunda Bulunacağız”

Ligden düşen Çaykur Rizespor geçtiğimiz sezon son hafta oynanmış olan Trabzonspor – Bursaspor maçı ile ilgili savcılığa şike olduğuna dair başvuruda bulunacak.

Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman ve Yönetim Kurulu ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan başkan Metin Kalkavan, Trabzonspor – Bursaspor maçı ile ilgili savcılığa şike olduğuna dair başvuruda bulunacaklarını açıkladı.

Küfür Eden Kişileri Bir Defaya Mahsus Affetti

Rizesporlu bazı taraftarlara küfür ve hakaretlerden dolayı açılan savcılık soruşturmaları hakkında da konuşan Başkan, “Gelişen konjektürde Trabzonsor ve Bursaspor maçının ardından gösterilen reflekse bizimde bir katkımız olması için şikayetçi olduğumuz bütün kişilerle bir kereye mahsus uzlaşma yolunu açacağız. İnsanlardan tek istediğimiz, küfür etmesinler. Biz de şikayetlerimizi geri çektik” sözlerini söyledi.

Şike Yapıldığına Dair Suç Duyurusunda Bulunulacak

Trabzonspor ve Bursaspor arasında oynanmış olan maçla ilgili de konuşan Metin Kalkavan, sözlerinde şu ifadelere yer verdi:

“Trabzon ve Rize şehirleri arasında düşmanlık yaratma derdimiz yok. Trabzon – Rize dostluğu ebedidir. Spordaki olaylar dostlukları etkilemez. Bir çok dostumuz var. Bir çok Trabzonlu dostumuz üzüntülerini iletti. Sportif manada Trabzonspor’ un performansı yüzünden söylenmiştir. Trabzon yönetimine bazı şeyler ilettik. Ama bugüne kadar gerçekleşmedi. Trabzonsporlu ve Bursasporlu bir kaç futbolcu ve menajer ile ilgili hukuki başvurumuzu yapacağız. Türk futbolu adına bazı şeylerin ayıklanması lazım. Hukuk, yargı karar verecek. Çok net olarak bizim tespitimiz var. Yargı bunu aydınlatacaktır. İki takımdan belli futbolcular var. Şikayetimizi yapacağız. Bu bizim hakkımız. Futbolcuların yaptıkları ahlaki değil. Davamızı kişisel bazda açacağız. Her ne sebepten olursa olsun doğru yapmadıklarına ve kirli olduklarına inanıyoruz. Bu kişilerin içerisinde menajerde var. Bugün savcılıkla konuştuk. Varsa gereği yapılacaktır.”

Kirli Olan İnsanlar Futbol Değil

Üst ligden bir alt lige düşmenin kendilerini en az 10 milyon euro zarara uğrattığını söyleyen Metin Kalkavan, “Düşmemizin büyük zararı oldu. Çok büyük dostlukları, geçmişi düzeltme şansını kaçırdık. Türk futbolu adına bunu yapmak zorundayız. Şikayetçi olacağız. 3-4 kişi hakkında ve menajerler konusunda başvurumuzu yapacağız. Bizim inancımız bu işte parmakları olduğu. Bizim sorgulama hakkımızı engelleyemez. Yargı sonucunda temiz çıkarlarsa özür dileriz. Burada ne Trabzonspor ne de Bursaspor muhataptır. Biz hukuki hakkımızı kullanacağız.Futbolu çirkinleştiren insanlar var. İçinde olan yönetici olarak alt liglerde neler olduğunu duyunca üzülüyorum. Futbol çok temiz, kirleten insanlar. O insanlar halen var mı? Var. Bu kadar paraların döndüğü yerde sıfırlamak mümkün değil” sözlerini söyledi.

Trabzonspor ile dostluklarının kalmadığını söyleyerek, Trabzonspor’ un bu saatten sonra bedava da olsa vereceği oyuncuyu dahi almayacaklarını ve sportif ilişkilerin ortadan kaldırıldığını söyleyerek açıklamalarını sonlandırdı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ