Sanikhaber.com

Meral Akşener’in Listesinde Sürpriz Bir İsim Yer Alıyor!

Meral Akşener’in Listesinde Sürpriz Bir İsim Yer Alıyor!

Milliyetçi Harekat Partisi’nden (MHP) olaylı bir şekilde ayrılmasının ardından Meral Akşener parti kurmaya hız vermiş durumda. Meral Akşener ve Ümit Özdağ yeni parti için hazırlıklarına devam ederken adı geçen sürpriz isimlerden biri de Mansur Yavaş adı oldu. Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin MHP’li muhaliflerin düzenlediği tüzük kongresini geçersiz kılmasının ardından Meral Akşener’in başını çektiği isimlerin arayışları aralıksız devam ediyor.

MERAL AKŞENER ve ÜMİT ÖZDAĞ PARTİ HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR

Muhalif olan taraflar, bu kararın verilmesinin ardından kendi aralarında ayrılmış ve Meral Akşener ile Ümit Özdağ’ın yeni parti için hazırlıklara başladığı Ankara kulislerinde konuşulmaya başlamıştı.

MANSUR YAVAŞ DA LİSTEDE YER ALIYOR

İkilinin, kurulacak partinin kurucu üyeleri arasında; Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir, eski Ülkü Ocakları genel başkanları Müsavat Dervişoğlu, Servet Avcı gibi isimler yer alıyor.

Diğer yandan kurucu üyeler arasında adı geçen en dikkat çekici isim ise MHP’den ayrılarak CHP’ye geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mansur Yavaş oldu. Mansur Yavaş’ın listede olması gözlerden kaçmazken listenin en dikkat çekici isimlerinden biri oldu.

MANSUR YAVAŞ KİMDİR?

Mansur Yavaş, 1955 yılında, Beypazarı, Ankara‘da dünyaya gözlerini açtı. İlk ve orta dereceli öğrenimini bu ilçede tamamlamasının ardından sonra üniversite eğitimi için İstanbul‘a gitti. 1979 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘ni başarı ile bitirmesiyle beraber 1983 yılında mezun oldu. Siyaset ile ilk olarak, 1989 yılında adımlarını atan Mansur Yavaş, 1989 – 1994 yılları arasında Belediye Meclisi Üyesi, 1994 yılında ise Belediye Başkan Adayı oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ