Sanikhaber.com

Kuzey Irak İle Ticaret Yapan Türk Firmalarının 7 Milyon Dolar Parası Silah Zoruyla Kaçırıldı

Kuzey Irak İle Ticaret Yapan Türk Firmalarının 7 Milyon Dolar Parası Silah Zoruyla Kaçırıldı

Türkiye’den Kuzey Irak’a ihracat yapmakta olan Türk firmalarının Irak’ta ki alacaklarını dolar olarak Türkiye’ye Habur sınır kapısından yasal yollardan getiren kurye firmasına ait olan tır, geçen Pazar akşamı bilinmeyen kişiler tarafından soyulduğu öğrenildi. Irak’tan aldığı 7 milyon doları çuvalların içinde Habur sınır kapısından geçiren, içerisinde 5 tane görevlinin olduğu kurye aracının önü sınır kapısından çıkıp tır parkı yakınlarında bulunan üst geçide geldiği anda öne sürülen iddiaya göre maskeli ve ellelerinde otomatik tüfekler bulunan 6 kişi tarafından etrafı çevrildi.

Araçta yer alan 5 görevliyi silah doğrultarak aşağıya indirip yere yatıran silahlı soyguncular, içerisinde toplam 7 milyon dolar bulunan çuvalları alıp geldikleri araçlarına yerleştirdiler. Soyguncu şahıslar, takip edilmemek için de kurye aracının hem kontak anahtarını aldı, hem de aracın lastiklerine defalarca ateş ederek takip edilmemek istedi. Yaşanan olaydan sonra haber verilen jandarma, silahlı soyguncuların yakalanması için çalışmalarını devam ettiriyor.

’ÇOK SAYIDA İHRACATÇI FİRMANIN PARASI’ SOYGUNCULAR TARAFINDAN ÇALINDI

Kurye firmasının ortaklarından olan Osman Avil, Irak’a ihracat yapan çok sayıda firmanın kazandığı paraları kurye araçları ile yasal yollardan Türkiye’ye getirme hizmeti verdiklerini belirtti. Para taşıyan araçlarının ise, Pazar akşamı ellerinde otomatik tüfek ve tabancalar bulunan 6 soyguncu tarafından etrafı çevrilip soyulduğunu söyleyen Osman Avil, çok sayıda ihracatçı firmaya ait olan bu paraları kaçıranların bir an önce bulunup cezalandırılmalarını beklediklerini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ