Sanikhaber.com

Klimalı Tabut Ve Ceset Yakma Fırını Satışında Dünya Beşincisiyiz! Türkiye ile 42 Dünya Ülkesi Arasında Yoğun Ticaret Var

Klimalı Tabut Ve Ceset Yakma Fırını Satışında Dünya Beşincisiyiz! Türkiye ile 42 Dünya Ülkesi Arasında Yoğun Ticaret Var

Cenaze ile ilgili ürünler yapıp satan Sivaslı vatandaş verdiği bilgilere göre 42 ülke ile ticaret içerisinde. Sivas’ta sanayide dükkanı olan bir vatandaş cenaze için kullanılan klimalı tabut, ceset yakma fırını vs. ürünlerin yapımını ve satışını gerçekleştirdiğini söylerken 42 ülke ile anlaşma içerisinde olduğu bilgisini verdi. Aldığı siparişlerin çok fazla olduğunu da söyleyen şahıs yaptığı ürünleri yetiştirmekte çok zorlandığı bilgisini paylaştı.

Gündeme gelen haberlerle ilgili merak edilenlere cevap niteliğinde yaptığı açıklamalarda çok fazla talep olduğunu aktarırken “Şu anda 42 ülkeye klimalı tabut gönderiyoruz. Ortadoğu ülkelerinde yoğunlukta olmak üzere Avrupa ülkelerine de gönderiyoruz. En çok satış yaptığımız üç ülke Avusturya, Hollanda ve Almanya. Eskiden mevsimsel şartlara göre satışlarımız farklılık gösteriyordu. Kış aylarında satışlarımız oldukça düşmekteydi. Ancak son yıllarda yılın her ayı morg ihtiyacı yaşandığından klimalı tabut satışlarımız da mevsimsel farklılıklara göre satışlarımızda değişiklik yaşamıyoruz. Tekli, çoklu morgların yanı sıra kadavra havuzları ve krematoryum da üretiyoruz.” şeklinde konuştu.

Korkmaz Türkiye’de de cesedini yaktırmak isteyen ve bu minvalde sipariş veren 3 milyonun üzerinde insan olduğunu söyledi. Korkmaz açıklamasında ayrıca, “Kadavra havuzları ve krematoryum satışlarında dünyada 5’inci Türkiye’de ise tek firmayız. Aynı zamanda cenaze nakil aracı ve kurşun geçirmez konteyner hastaneler üretiyoruz. Krematoryum ceset yakma fırını anlamına geliyor. Türkiye’den de yoğun talep var. Kullanımının önünün açılması için yaklaşık 3 milyon imza toplanıp talepte bulunuldu. Gayri Müslimlerin bu doğrultuda talepleri var. Ateizm derneklerinden de talepler alıyoruz.” şeklinde ifadelere yer verdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ