Sanikhaber.com

Klimalarınızın Kış Bakımlarını Yaptırdınız mı?

Klimalarınızın Kış Bakımlarını Yaptırdınız mı?

 

Kış aylarının bastırdığı bu dönemlerde klimalarda yaz modundan kış moduna alınarak ısınma amacı ile kullanılmaya başladı. Bütün yaz boyunca yoğun olarak çalıştırılan klimaların bakımlarının yaza girerken yapıldığı gibi kışa girerken de yapılması gerekmektedir. Bu sebeple kış dönemine girerken mutlaka bir klima servisi aranarak fiyat alınmalı ve klimanın gerekli bakımları da yaptırılmalıdır.

Klima Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima bakımı için uzman ve deneyimli bir klima servisi ile iletişime geçilmelidir. Daha sonra öncelikle güvenlik önlemlerini almalıdır. Elektrik bağlantısı şalterden kapatıldıktan sonra cihazın ana kapağı sökülür. Daha sonra cihazın filtreleri sökülerek klima temizlik solüsyonu ile temizlenmelidir. Buna ek olarak klima içerisinde ki peteklerde de temizlik işlemi yapılmalıdır. Aynı zamanda yaz dönemi klimaların içerisinde nemli ortamdan dolayı bakteri üremesi gelişerek kötü kokulara sebep olabilmektedir.

Servis klimanın hava üfleme pervanesi olan parçayı sökmeli ve kokuyu giderme amacıyla temizlemelidir. Bakım yaptırılmamış klimalarda ısıtma ve soğutma verimi düşmektedir. Hem elektrik sarfiyatı artacak hem de klima istenen verimi sağlamayacaktır. Bu sebeple de düzenli olarak rutin bakımların yaptırılması hem klimadan verim alınmasını hem de elektrik sarfiyatının düşürülmesini sağlar.

Klima Bakımı Kime Yaptırılır?

Klima bakımı uzman ve deneyimli personeli ile kaliteli hizmeti ilke edinmiş firmalara yaptırılmalıdır. Firmamız Carrier klima servisi olarak bütün Carrier klimalara bakım, servis ve yedek parça hizmeti vermektedir. Aynı zamanda Siemens klima servisi olarak da hizmet vermekteyiz. Klima sektöründe ki bütün markalara hizmet veriyor orijinal parça ile kaliteli hizmeti birleştiriyoruz. Müşteri memnuniyetine önem veren hizmet anlayışımız ile gerek satış, gerekse de satış sonrası destek hizmetlerimiz ile her daim müşterilerimizin yanında yer alıyoruz. Her türlü soru ve önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ