Sanikhaber.com

Kızı, Kocası Tarafından Öldürülen Baba Konuştu: Kınalı Tırnaklarından Tanıdım

Isparta’da vicdansız eşi tarafından eşarpla boğularak öldürülen kadının babası, “Morga girdiğimde kızımın yüzü tanınmayacak haldeydi. Kızım olduğunu kınalı tırnaklarından tanıdım.” dedi.

Kızı, Kocası Tarafından Öldürülen Baba Konuştu: Kınalı Tırnaklarından Tanıdım

Isparta’da vicdansız eşi tarafından eşarpla boğularak öldürülen kadının babası, “Morga girdiğimde kızımın yüzü tanınmayacak haldeydi. Kızım olduğunu kınalı tırnaklarından tanıdım.” dedi.

Isparta’da kocası tarafından eşarpla boğularak öldürüldüğü iddia edilen Ümmühan Taşpınar’ın babası Yakup Şahin, “Morga girdiğimde kızımın yüzü tanınmayacak haldeydi. Kızım olduğunu kınalı tırnaklarından tanıdım. Tırnaklarında kına vardı.” dedi.

KOCASI TARAFINDAN EŞARPLA BOĞULARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Isparta’da yaşayan ve otobüslerde muavinlik yapan Ferhat Taşpınar (22), önceki gün 5 yıllık eşi Ümmühan Taşpınar (22) ile bir yaşındaki oğlu ve 2 yaşındaki kızını da alarak, Burdur’da yaşayan kayınpederi Yakup Şahin’in evine gitti. Burada çocukları kayınvalidesine bırakan Ferhat Taşpınar, eşini de alıp “Biz gezmeye gidiyoruz” diyerek evden ayrıldı. Otomobille Burdur’a 30 kilometre uzaklıkta bulunan Akyaka köyündeki dağlık alana giden Ferhat Taşpınar, kendisini aldattığından şüphelendiği eşiyle tartışmaya başladı. Kısa sürede büyüyen tartışmanın ardında genç kadını elleriyle boğarak öldürdü.

‘KARIM KAYBOLDU’ DİYE POLİSE GİTTİ

Cesedi ormanlık alanda bırakan Taşpınar, Isparta’ya döndü. Torunları kendisinde kalan Yakup Şahin kızına ulaşamazken, ertesi gün polise giden Ferhat Taşpınar “Karım kayboldu” dedi.

Ancak çelişkili ifadeler üzerine gözaltına alınan Taşpınar, eşini kendisinin öldürdüğü itiraf etti. Cesedin yerini de gösteren Taşpınar, jandarmaya teslim edildi.

“KIZIM VE DAMADIMDAN ÖĞLEN VAKTİNE KADAR HABER ALAMADIM”

Burdur Şeker Fabrikası’nda mevsimlik işçi olarak çalışan 50 yaşındaki baba Yakup Şahin, yaptığı açıklamada, kızı ve damadının pazar günü misafirliğe geldiklerini söyledi. Damadı ve kızının çocuklarını anneannesine bırakarak “Markete kuruyemiş almaya gidiyoruz.” diyerek evden çıktıklarını belirten Şahin, “Kızım ve damadımdan salı günü öğlen vaktine kadar haber alamadım. İkisinden de haber alamayınca damadım Ferhat’ı 7-8 defa aradım, telefonlarıma dönmedi.” diye konuştu.

“KIZIMIN ÖLÜSÜNÜ DE DİRİSİNİ DE BULDURACAĞIM”

Haber alamayınca damadına mesaj attığını ifade eden Şahin, “Polise gideceğim, kızımın ölüsünü de dirisini de bulduracağım. Ortada iki çocuk var.’ diye mesaj attım. Mesajımı okuyunca damat, beni aradı, ‘Ben de bulamıyorum iki gündür, Ümmühan kayıp. Kapıyı kapattı gitti, ben de onu arıyorum.’ dedi. Ferhat ile yaptığım konuşmanın ardından durumu polise bildirdim. Sonra polis, Ferhat ile olay yerine gitti. Damat, olay yerine gittiği polislere kızımı sakladığı yeri göstermiş. Sonrasında polis beni aradı ve hastaneye gittik.” dedi.

“MORGA GİRDİM, KIZIM OLDUĞUNU KINALI TIRNAKLARINDAN TANIDIM”

Ferhat Taşpınar’ın, kızını öldürdükten sonra yüzünü tanınmaz hale getirdiğini ve Keçiborlu- Dinar yolu yakınında bir su kanalında çalılıkların arasına sakladığını iddia eden Şahin, şunları kaydetti:

“Morga girdiğimde kızımın yüzünü tanınmayacak haldeydi. Kızım olduğunu kınalı tırnaklarından tanıdım. Tırnaklarında kına vardı. Aralarında herhangi bir problem olduğunu düşünmüyordum. Pazar günü bize misafirliğe gelmişlerdi. Burada birlikte oturduk, yemek yedik, çay içtik. İki tane çocukları var, bir yaşında oğlan çocuğunun adı Ömer Halis, diğeri iki yaşında kız çocuğu Elif Su. Bu çocuklar için yetkililerden yardım istiyorum. Böyle bir olayın başımıza geleceği hiç aklıma gelmezdi. Böyle olacağını bilseydim. Kızımı onunla göndermezdim. Onu da evime almazdım.”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ