Sanikhaber.com

Kılıçdaroğlu, AB İle İlişkilerin Askıya Alınması Konusunda Açıklamalar Yaptı! Basın Toplantısı Düzenleyen Kılıçdaroğlu Bakın Neler Söyledi

Kılıçdaroğlu, AB İle İlişkilerin Askıya Alınması Konusunda Açıklamalar Yaptı! Basın Toplantısı Düzenleyen Kılıçdaroğlu Bakın Neler Söyledi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni açıklamalarda bulundu. Basın toplantısı düzenleyen Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu’na seslenişte bulundu:
“Ülkenin yarısından fazlası demokrasi istiyor. Dolayısıyla AB ile ilişkilerin askıya alınması değil daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor. Bu konuda umarım bizim adalet arayışımıza da destek vererek Türkiye ile ilgili ilişkilerin devam etmesi için olumlu adımlar atarlar. Bu bizi memnun eder.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yürüyüşün 23. gününde erken saatlerde basın toplantısı düzenleyerek Avrupa Parlamentosu’na seslendi. Kati Piri’nin verdiği rapor doğrultusunda konuşan Kılıçdaroğlu, “Avrupa Parlamentosu Kati Piri’nin raporunu kabul etti. Müzakereler konusu, AB’ye üyelik konusunda Türkiye ile ilişkilerin askıya alınması yönünde rapor önerisi kabul edildi. Buradan Avrupa Parlamentosu’na seslenmek isterim. Biz herkes için adalet istiyoruz. Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değil. On binler yürüyor bizimle. Bir referandum yaptık. Bu ülkenin %50’den fazlası demokrasi istiyor. Dolayısıyla AB ile ilişkiler askıya alınmamalı daha sağlıklı ve tutarlı devam etmesi gerekiyor. Bu konuda umarım bizim adalet arayışımıza da destek vererek Türkiye ile ilgili müzakerelerin devam etmesi konusunda olumlu kararlar alınır. Çünkü adalet sadece Türkiye için değil bütün insanlık için olmalı. Avrupa Parlamentosu’na da adil davranarak Türkiye ile ilişkileri sürdürme yönünde bir karar almalarını umuyoruz.” şeklinde konuştu.
Adalet Yürüyüşü hakkında yöneltilen sorulara da cevap veren Kılıçdaroğlu, “Güzel bir gündeyiz. Hak, hukuk, adaleti daha çok söyleyeceğiz. Bugün Kocaeli’nden ayrılıyoruz. Bütün Kocaelililere yürekten teşekkür ediyoruz. Bize gösterdikleri ilgiden ötürü. Biz onlar için de bütün Türkiye için 80 milyon için adalet istiyoruz. Ve adalet için yollara çıktık. Ve bu yolculuğumuz sürecek. Bugün İstanbul’a giriyoruz. Son derece mutluyum, huzurluyum. Kimsenin burnu kanamadan uzun bir yolculuğu kat edip, İstanbul il sınırlarına girmiş olacağız. Umarım bizi izleyen gazeteci arkadaşlar da son derece memnunlardır. Çünkü onlar da bizimle birlikte uzun bir yolculuk yaptılar. Birlikte ayın 9’unda pazar günü bu yürüyüşümüzü tamamlamış olacağız. Ama adalet arayışımız devam edecek” şeklinde ifadelere yer verdi.
İHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ