Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(): Failed opening 'functions-ek.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php54/usr/share/pear:/opt/alt/php54/usr/share/php') in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144
Katar Emiri Yaşanan Krizi Sineye Çekerek Halkın Arasına Girdi | Sanikhaber.com
Sanikhaber.com

Katar Emiri Yaşanan Krizi Sineye Çekerek Halkın Arasına Girdi

Katar Emiri Yaşanan Krizi Sineye Çekerek Halkın Arasına Girdi

Son aylarda dünyanın gündeminden hiç düşmeyen Katar’ın Emiri Tamim Bin Hamad Al Tani, dün akşam saatlerinde başkent Doha’da ki Marsa Malaz Kempinski Hotel’de akşam yemeği yerken görüntülendi. Körfez ülkeleri ve Mısır’ın uygulamış olduğu abluka sebebiyle baskı altında kalan Katar’ın lideri keyifli bir görüntü çizdi, restoranda yer alan bir çok sayıda kişinin kendisiyle fotoğraf çekilme isteğini geri çevirmeyerek fotoğraf çektirdi.

Abluka krizi sebebiyle büyük bir diplomasi trafiğinin ortasında kalan Katar’da Emir al Sani’nin restorana gitmesi sosyal medya da oldukça ilgi gördüğü için paylaşıldı.

Restoranda yer alan bir Twitter kullanıcısı, Katar Emiri’nin çok sayıda vatandaş ile fotoğraf çektirdiğini belirtti.

Katar Emiri Tamim Bin Hamad Al Tani Kimdir ?

Tamim bin Hamad es-Sani, 3 Haziran 1980 yılında Doha’da hayata gözlerini açtı. Şuan ki Katar Emiridir. Babası Hamad bin Halife es-Sani’nin emirlikten istifa etmesinin ardından 25 Haziran 2013 tarihinde Katar Emiri olarak tarihe geçti.

Harrow’da ve Sherborne Okulu’nda (Sherborne, İngiltere) eğitimini tamamladı. Ardından, 1998 senesinde Sandhurst Kraliyet Askeri Akademisi’ni (Camberley, Birleşik Krallık) bitirdikten sonra Middlesex Harrow School’a gitme kararı aldı. 1998 senesinde Katar Silahlı Kuvvetleri’ninde Teğmen olarak görev almayı seçti.

Ağabeyi Şeyh Casim, Şeyh Tamim’in lehine haklarından feragat etmesinin ardından, 5 Ağustos 2003 tarihinde Katar veliahdı olarak tarihe geçti. Babasının bir televizyon konuşmasında iktidarı teslim etmesinin ardından 25 Haziran 2013 tarihinde Katar Emiri olduğunu duyurdu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ