Sanikhaber.com

Karbonhidrat Tozları Neden Kullanılır

Günümüzde karbonhidrat yanlış bilgilendirmeler nedeniyle insanların gözünde yalnızca olumsuzluk belirmesine neden oluyor. Oysa karbonhidrat insan sağlığı ve gelişimi açısından oldukça önemli bir besin.

Karbonhidrat Tozları Neden Kullanılır

Günümüzde karbonhidrat yanlış bilgilendirmeler nedeniyle insanların gözünde yalnızca olumsuzluk belirmesine neden oluyor. Oysa karbonhidrat insan sağlığı ve gelişimi açısından oldukça önemli bir besin. Özellikle kilo alımı konusunda problemi bulunan kişilerin çok daha iyi bileceği ve yakın dostu olacağı bir besin türü. Kilo almak isteyen kişilerin günlük karbonhidrat alımını arttırmaları gerekmektedir. Bunun için Gainer ismi verilen namı değer Karbonhidrat tozları tercih edilmektedir. Peki, karbonhidrat tozu tam olarak nedir ve ne işe yarar biliyor musunuz?

Karbonhidrat Tozları – Gainer Nedir ?

Kilo alamadığından yakınan kişilerin ihtiyacı olarak ön plana çıkan karbonhidrat tozu aynı zamanda kas kütlesini büyütmek isteyen sporcularında vazgeçilmezi. Protein tozlarıyla oldukça benzer özellikler taşıyan bu ürünlerin temel ve en önemli farkı ise Karbonhidrat değeri bakımından oldukça zengin olmaları. Gainer ürünleri kilo alımını destekleyici nitelik taşırken, protein tozlarından bunu beklemek anlamsız bir beklenti olur.

Kalori değerleri hesaplanırken ürünün içeriğinde bulunan protein, karbonhidrat ve yağ değerleri dikkate alınarak kalori hesaplaması yapılır. Kilo almak istiyorsanız protein ve karbonhidrat ağırlıklı bir beslenme gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Elbette yağda kilo alımı konusunda oldukça etkilidir fakat sağlıklı kilo alımı gerçekleştirmek için protein ve karbonhidrat ağırlıklı olması gerekmektedir. Gün içerisinde ihtiyacınız olan değerleri belirleyerek buna göre gıda takviyesi ya da sporcu gıdaları olarak geçen ürünlerden tüketebilirsiniz. Herhangi bir sağlık riski oluşturmayacaktır.

Kilo Aldırıcı Karbonhidrat Tozları Ne Zaman Kullanılmalı ?

Kilo alımını büyük ölçüde destekleyen ve etkili bir çözüm yöntemi olan bu ürünleri kullanmak için belirli bir zaman aralığı bulunmamaktadır. Kilo aldırıcı özelliğe sahip gainer ürünleri gün içerisinde tüketmeniz yeterli olacaktır. Günlük besin değerleri açısından almanız gereken değerleri hesaplayarak ya da bir beslenme uzmanı yardımıyla öğrenerek bu ihtiyacınıza uygun bir şekilde takviye alabilirsiniz. Günlük standart yemeklerinizden aldığınız değerlere ek olarak karbonhidrat tozlarını kullanarak hedeflerinize kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Bu ürünü kullanırken tozu olduğu gibi tüketmek yanlış olur. Bu nedenle süt veya su gibi sıvılarla karıştırılarak tozların tüketilmesi en doğru seçenektir. Süt ile tüketerek oldukça lezzetli ve besleyici bir ara öğün niyetine tüketim sağlanabilir. Bunların yanı sıra bazı kişiler tarafından meyve suları gibi içeceklerle karıştırılarak kullanımı görülebilmektedir. Bu durum tamamen kişisel ağız tadınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Fakat süt veya su ile tüketimi tavsiye edilmektedir.

Bunun yanı sıra son olarak dikkat etmeniz gereken ufak bir noktaya değinmek istiyoruz; Kan şekeri değerlerinizde bir dengesizliğe yol açabileceği için daha öncesinde bir şeker hastalığınız bulunuyor ise düzenli olarak kontrollerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kilo alımı ve kas kütlenizde bir artış istiyorsanız gainer kullanılması gereken bir üründür. Bu nedenle herhangi bir sağlık probleminiz bulunmuyorsa rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer geçmişten gelen bir sağlık sorununuz bulunuyorsa testlerinizi düzenli yaparak kullanmanızda bir sakınca yoktur.

https://www.protein34.com/kilo-aldirici

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ