Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(): Failed opening 'functions-ek.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php54/usr/share/pear:/opt/alt/php54/usr/share/php') in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144
İstanbul Hava Durumu ! Hava Mevsim Normallerinin Altına İnecek, İşte Sağanak Yağışın Geleceği O Tarih | Sanikhaber.com
Sanikhaber.com

İstanbul Hava Durumu ! Hava Mevsim Normallerinin Altına İnecek, İşte Sağanak Yağışın Geleceği O Tarih

İstanbul Hava Durumu ! Hava Mevsim Normallerinin Altına İnecek, İşte Sağanak Yağışın Geleceği O Tarih

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden toplanan bilgilere dahilinde, aşırı sıcakların bunaltıcı olduğu İstanbul’da sıcak havanın etkisini kaybetmeye başlayacağı öne sürülüyor. Şehirde ortalamanın yaklaşık 6-7 derece üzerinde devam eden sıcaklıkların, yarından itibaren gök gürültülü sağanakla beraber düşmeye başlaması ve yeni haftada mevsim normallerinin de altına çekilmesi tahmin ediliyor.

Bu çerçevede, şehirde sıcaklığın bugün en yüksek 32, en düşük 26 derece olması tahmin ediliyor. Rüzgar hızının saatte 4 ile 24 kilometre arasında eseceği İstanbul şehrinde, 32 derecelerde hissedilen sıcaklığın akşam saatlerinde 26 dereceye kadar ineceği tahmin ediliyor.

İstanbul’da yarından sonra gök gürültülü sağanağın etkin olmasıyla sıcaklıkların düşmeye başlaması tahmin ediliyor.

Tahminlere göre şehirde öğle saatlerinde 36 dereceye çıkacak kadar hissedilen sıcaklık, gece 23 dereceye kadar inecek. Buna göre yarın en düşük sıcaklık derecesi 21, en yüksek 30 derece olarak ölçülecek. Ayrıca, bu gece başlaması beklenen gök gürültülü sağanak yağış, yarın öğle saatlerine kadar şehri serinletecek.

Cumartesi günü havanın çok bulutlu, sıcaklığın mevsim normallerine inip, en düşük 20, en yüksek ise 29 dereceyi bulacağı iddia ediliyor.

SICAKLIK YENİ HAFTADA MEVSİM NORMALLERİNE DÖNECEK

Şehir pazar gününden itibaren ise yeniden gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Sağanakla beraber sıcaklığın pazar en düşük 20 derece, en yüksek 29 derece olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul’da yeni haftadan itibaren ise sıcaklığın mevsim normallerinin altına çekilmesi ve sağanağın sürmesi tahmin ediliyor. Buna göre pazartesi en düşük 21 derece, en yüksek 25 derece, salı günü ise gök gürültülü sağanakla beraber en düşük sıcaklığın 19 derece, en yüksek sıcaklığın ise 27 derece olacağı öne sürülüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ