Sanikhaber.com

İntibak Yasası Çıkıyor mu? Emekli Vatandaşları İlgilendiren Haber TÜED Başkanından Geldi

İntibak Yasası Çıkıyor mu? Emekli Vatandaşları İlgilendiren Haber TÜED Başkanından Geldi

2000 yılından sonra emekli olan vatandaşların emekli maaşlarına düzenleme yapacak olan intibak yasasının gerçekleşmesi için görüşmeler tekrar başlatıldı. TÜED Başkanı Ergün’ün açıklamalarına göre yasanın çıkması halinde 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşlarımız 355 lira zam alabilecek.

Türkiye’de yüzbinlerce emekli vatandaş, yeniden görüşülmeye başlanan intibak yasasını büyük bir merakla takibe aldı. 2000 yılı ve sonrası için emekli olan vatandaşlarla ilgili meclisten geçip geçmeyeceği belli olmayan yasada emekli maaşlarına yapılacak olan 355 liralık zam hali hazırda konuşuluyor. Geçmiş dönemde kabul edilen aynı yasa 2000’den önce emekli olan vatandaşlar için çıkartılmıştı. Ancak bu yasa gereği sadece SSK’lı 2 milyon kişi zam hakkı elde edebilmişti. Yeni yasa teklifinde Bağ-Kur’dan emekli olan vatandaşlar için de zam talebinde bulunuldu.

Emekliler günü sebebiyle duyuru gerçekleştiren Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Başkanı Kazım Ergün, bunca yıl ülkesine hizmet vermiş ve emekli olmuş vatandaşların rahat bir yaşam sürebilmeyi hak ettiklerini ve bunun karşılığının verilmesi gerektiğini söyledi. Ergün açıklamasında ayrıca şunlara da yer verdi:
“İntibak ile prim kazançları ve prim ödeme gün sayıları birbirleri ile aynı olanların, emekli oldukları tarihlere bakılmaksızın eşit maaşı alabilmeleri için intibak yasası derhal çıkarılmalıdır. Devlet, 2000 öncesi emeklilerin intibaklarını yapmış ve farklılıklara son verilmiştir. Emeği geçenlere teşekkür borçluyuz. Şimdi hükümetimizden başlıca beklentimiz, 2000 yılından sonra emekli olanlar için intibak uygulamasını bir an önce devreye sokması yönündedir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ