Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(): Failed opening 'functions-ek.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php54/usr/share/pear:/opt/alt/php54/usr/share/php') in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144
İmamoğlu'dan gelen telefon | Sanikhaber.com
Sanikhaber.com

İmamoğlu’dan gelen telefon

İmamoğlu’dan gelen telefon

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin değelendirmelerde bulundu.

31 Mart yerel seçimleri için aday belirleme sürecinde yaşananlarla ilgili konuştu.

“Aday belirlerken özgürce, rahatlıkla oturup Parti Meclisi’nde (PM) tartışma ortamı yaratıyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, “Bu tartışmaları bazen dışarıya ‘CHP’de kavga’, ‘CHP’de kirz’ şu veya bu şekilde bir kaos varmış gibi yansıtıyorlar. Ortada bir kaos yok özgürce tartışma var. Demokrasi ne zamandan beri kaos olarak tanımlanmaya başlandı..” dedi.

(Tunç Soyer’in babasıyla ilgili eleştiriler) “Düne kadar iyiydi de İzmir adayı olıunca mı kötü oldu. Yapılan eleştiriler aslında korkunun eseri… Tunç Bey İzmir’i alacak. Babasından dolayı yargılanması da tam bir ortaçağ zihniyeti.”

(Canan Kaftancıoğlu’nun istifasına ilişkin tartışmalar) “Bu konulara girmek istemiyorum. Partinin özelinde yaptığımız bazı görüşmeler, konuşmalar, tartışmalar var. Bu doğaldır ama bunu kamuoyu önünde tartışmayı doğru bulmuyorum.”

ARAYA EKREM İMAMOĞLU GİRDİ

Öte yandan, Kılıçdaroğlu’nun İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun görevden almayı düşündüğü ancak Ekrem İmamoğlu’dan gelen telefonla bundan vazgeçtiği öğrenildi.

Hürriyet’ten Rifat Başaran’ın haberine göre Kılıçdaroğlu, CHP’nin 18 saatlik aday belirleme toplantısı sürerken bazı adaylara tepki olarak sosyal medya mesajıyla istifa eden, yedi saat sonra istifasını geri alan Kaftancıoğlu’nun istifasını istedi. Devreye giren Ekrem İmamoğlu, Kaftancıoğlu’nun tepkisinin nedenlerini anlattı, tepkinin geçici olduğunu ifade etti. Kılıçdaroğlu da, hem bu girişim hem de sıkışan takvim nedeniyle Kaftancıoğlu’nun istifasını istemekten vazgeçti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ