Sanikhaber.com

İki yıldır yaşadığını kanıtlamaya çalışıyor !!

İki yıldır yaşadığını kanıtlamaya çalışıyor !!

49 yaşındaki Halil İbrahim Yavuz, ameliyat için gittiği hastanede öldüğünü duyunca şok geçirdi. Henüz bu şoku üstünden atamamışken Yavuz, engelli maaşı kesilince ikinci bir kez şok yaşadı. Ne yapacağını bilemeyen Yavuz, şimdi durumu düzeltmeye çalışıyor…

Pamukkale’nin Topraklık Mahallesi’nde yaşayan 49 yaşındaki Halil İbrahim Yavuz, Nazilli Devlet Hastanesi’ne safra kesesinden ameliyat olmak için gittiğinde öldüğünü öğrendi.

Şok geçirip ne olduğunu anlamaya çalışan Halil İbrahim Yavuz, o gün bu gündür ellerindeki belgelerle gerekli devlet kurumlarına yaşadığını kanıtlamaya çalışıyor. Neye uğradığını h anlamayan adama ikinci bir şok ise engelli maaşı kesilince geldi.
KÖYÜNDE ÖLÜM TUTANAĞI TUTULDU

Gerçekte 1968 doğumlu olan Halil İbrahim Yavuz, ancak bir belgeye göre 1908 doğumlu ve 1995 yılında öldüğü belirtiliyor.
Bir başka belgeye göre de 1936 doğumlu ancak hala yaşadığı bildiriliyor.
Hatta ve hatta  yıllar önce Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine bağlı Çambeyli köyünden ayrılan Halil İbrahim Yavuz’un öldüğüne ilişkin köyün muhtar , heyeti ve imamı tarafından tutanak tutulduğu ortayı çıkarıldı.

HASTANEDE ÖLDÜĞÜNÜ ÖĞRENDİ

Halil İbrahim Yavuz, bu olayı ilk defa 2015 yılında Nazilli Devlet Hastanesi’ne gittiğinde fark etti. Safra kesesi ameliyatı için Nazilli Devlet Hastanesi’ne giden Halil İbrahim Yavuz, o günden sonra yaşadığını kanıtlamak için uğraş veriyor. Her hastaneye gittiğinde, “Senin sağlığın kapalı” sözü ile karşı karşıya geliyor. Ne edip ne  yapacağını bilmediğini söyleyen adam, “Yani resmi belgelere göre ölü olduğunu söyleyerek ameliyat yapmadılar ve yapmayacaklarını söylediler. ” dedi.

Üç ayda bir aldığı engelli maaşı kesilen adam, durumu SGK’ya sorunca öldüğüne dair aynı cevabı aldı. Elinden hiçbir şey gelmeyen ve çaresiz kalan Yavuz, durumu düzeltmek için hukuki mücadele başlattı.
Hiçbir geliri olmayan Yavuz, genel sağlık sigortasından faydalanmak için başvuruda bulundu. Burada Yavuz’a, “Senin üzerine birçok sayıda gayrimenkul var. Ayrıca sen ölüsün,bu kartı alamazsın” denildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ