Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(functions-ek.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144

Warning: main(): Failed opening 'functions-ek.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php54/usr/share/pear:/opt/alt/php54/usr/share/php') in /home/sanikhaber/public_html/wp-content/themes/poyraz/functions.php on line 144
Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Kıbrıs Hakkında Konuştu | Sanikhaber.com
Sanikhaber.com

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Kıbrıs Hakkında Konuştu

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Kıbrıs Hakkında Konuştu

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulundan sonra sonrası konuşuyor.
Terör örgütünün, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun imarına karşı olduklarını, bölgede bulunan insanların insanlık onuru ile yaşayabilecek bir ortamın oluşturulmasına da karşı olduklarını gösteren bir saldırıdır. Terör örgütleri en başından beri, korku ile oy almanın peşinde olmuştur. Bu hain saldırı da meşru siyasetin zeminini yok etmek için yapılmış saldırılardır. Bölgede insan onuruna, Türkiye’nin istiklal ve istikbaline karşı yapılmış açık bir saldırı olarak görüyoruz.  Terör örgütleri hangi güçle saldırırsa saldırsın bu ülkede kazanan onlar değil,  Türk milleti olacaktır. Bu millete diz çöktüreceklerini düşünebilirler ama terör örgütleri isimleri ne olursa olsun diz çökecekler.

TÜRKİYE ASLA GERİ ADIM ATMAYACAK
Bakanlar Kurulu’nda çeşitli konulara yer verildi. Biri de Kıbrıs konuşmaları. Biz, adil, kalıcı çözümden yanayız. Adil olmayan, kapsamlı bir şekilde ada halkını içermeyen barışın kurulamayacağını söyledik. İsviçre’de görüşmeler zaman zaman aksıyor, ancak müzakereler olumlu bir şekilde cereyan ediyor. Biz bu konuda güvenlik ve garantiler meselesinde diğer meseleler çözülmeden, Türkiye güvenlik ve garantiler konusunda geri adım atmayacağını ifade ettik. Harita ve toprak meselesi ise, bu yaklaşım çerçevesinde ele alınabilir. Zaman zaman Rum tarafının yaymak istediği dolaşım özgürlükleri konusunda da Türkiye’nin olumlu yaklaştığını gündeme getirdiğini anlatmak isterim. Türkiye, masada olumlu şekilde yaklaşımını sürdürüyor. Ümit ederiz de sonuç alınabilir.

HÜKÜMETİN 180 GÜNLÜK EYLEM PLANI

Hükümetimizin yılın sonuna kadar olan 180 günlük eylem planı müzakere edildi. Önümüzdeki günlerde Bakanlıklar tek tek eylem planlarını belirleyecek ve hükümetin toplam eylem planı ortaya çıkacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ALMANYA’YLA YAŞADIĞI GERİLİM
Almanya ile yaşadığımız gerilim Almanya’daki takvimle alakalı. Son dönemde yaşadığımız sorunların hiç biri Türkiye tarafından çıkmamıştır. buna bizim yapacak bir şeyimiz yok. Kendi iç siyasetleri için Türkiye ile ilişkilerini bozmak hiç bir akıllı siyasetçinin yapacağı bir şey değildir. Biz kendi programımızı yaparız, Cumhurbaşkanımız kendi programını yapar. Biz kendi programımız ile ilgileniriz. Sadece kendi iç siyasetlerini ilgilendiren çıkışlar yapmış olabilirler.
CHP DİKKAT ETMESİ GEREKİYOR

Tam da 15 Temmuz’un yıl dönümüne denk getirilmiştir. Gönül isterdi ki darbelere karşı, terör örgütlerine karşı hep birlikte yürüyebilseydik. Tam 15 Temmuz öncesi bu yürüyüşün yapılması farklı bir bakıştır. CHP’nin bayrağının altına giren bazı marjinal unsurların kendi siyasetlerini icra etmelerine zemin hazırlamasınlar. Bu yürüyüş keşke Fetullahcı Terör Örgütü’ne karşı, eli kanlı terör örgütlerine karşı yapılan bir yürüyüş olsaydı. Zamanlama ve terör örgütlerine zemin oluşturması bakımından dikkatle incelenmesi gereken bir yürüyüş. CHP’li yöneticilerin uyanık olmasını istiyoruz. Bölücü terör örgütlerinin derneklerinde konuşma yapan sanatçılar bu yürüyüşe insanları davet ediyor. CHP’li yöneticilerin uyanık olması gerekiyor. Bizim hükümet olarak vazifemiz her hangi bir provokasyonun olmamasıdır. Terör örgütlerinin yer bulmamasını sağlamak CHP’nin boynunun borcudur. Terör artıklarının bu yürüyüşü istismar etmemesi CHP’nin sorumluluğundadır.

15 TEMMUZ’UN YIL DÖNÜMÜ HALKLA BERABER KUTLANACAK

1 yıldır söylüyoruz. Yeniden o hain teşebbüsü gözümüzün önüne getirerek bir kez daha lanetliyoruz. Sadece lanetlemekle kalmıyor, darbe teşebbüsünün arkasında olan herkesten tek tek hesap soruyoruz. 15 Temmuz, bu toprakların tarih boyunca gördüğü en büyük ihanetlerden biridir ve en destansı kahramanlıkların yazıldığı gecedir. Şer odaklarının ittifakını unutmayacağız, deşifre edeceğiz. Cumhurbaşkanlığının kontrolünde etkinlikler düzenlenecek. 15 Temmuz’u hatırlatan konsept içerisinde anma toplantıları olacak. Demokrasi nöbetleri tekrarlanacak. Şehitlerimizi hatırlayarak yeniden milyonlarca insan ruhumuzla sokaklarda olacağız. Hep beraber milletçe kıvancını yaşacağız. İstanbul ve Ankara’da demokrasi anıtları açılacak. TBMM özel bir toplantı düzenleyecek.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ