Reklam
Reklam

Dolar 2017 Yılında En Düşük Seviyelere İndi! Bu İniş Devam Edecek Mi?

FED'in (Amerikan Merkez Bankası) açıkladığı kararlar öncesi Amerika Birleşik Devlet' inden gelen verilere dayanarak dolar-TL kuru 3,50' nin altına düşerek 2017 senesinin de en düşük seviyeleri gördü

Dolar 2017 Yılında En Düşük Seviyelere İndi! Bu İniş Devam Edecek Mi?
Dolar 2017 Yılında En Düşük Seviyelere İndi! Bu İniş Devam Edecek Mi? Admin
Bu içerik 27 kez okundu.
Reklam

FED'in (Amerikan Merkez Bankası) açıkladığı kararlar öncesi Amerika Birleşik Devlet' inden gelen verilere dayanarak dolar-TL kuru 3,50' nin altına düşerek 2017 senesinin de en düşük seviyeleri gördü.                                                                                                                                                                                    Amerika Birleşik Devleti Merkez Bankası' nın faiz kararını açıklamasından önce ABD' den gelmiş olan verilerle dolar-TL karşılığı olarak 3,5 liranın altına düştü. Amerika Birleşik Devlet' inde 2017' nin Mayıs ayında çekirdek TÜFE yüzde 0,1 ile artış gösterirken 0,2'lik beklentinin altında kalmış oldu.

Euro İse 3,93 Seviyesinde 

Açıklanan verilerin arkasından bankalar arası piyasa da dolar 3,4925'le 2017 yıılının en düşük seviyesine inmeye devam ederken Euro ise 3,93 seviyesinde hareket etmeye devam ediyor. Analiz uzmanları tarafından yapılan açıklamalarda teknik açıdan 3,50 seviyesinin destek konumunda, 3,5550'nin seviyesinin ise direnç konumunda olduğu bilgileri gelen bilgiler arasında.

Gözler Tekrar Amerika Merkez Bankasının Yapacağı Açıklamada 

Bugün piyasaların en önemli gündem maddesi olarak Amerikan Merkez Bankası FED' in açıklayacağı faiz kararı olarak görülüyor. Merkez Bankasının faizi yükseltmesi beklenilirken, para politikasının görünümü ve FED' in akıl almaz derece de büyüyen bilançosunu ne zaman küçültmeye gideceği herkes tarafından beklenen bir merak konusu.

Amerikan Merkez Bankası faiz artışına gitmesi durumunda Mart ayında yaşanmış olan artış ile birlikte bu sene bir kez daha faiz artımına gitmek için adım atmış olacak. Tüm dünya tarafından FED' in açıklayacağı karar merakla beklenmekte olurken dolar daha düşük seviyelere düşecek mi herkes tarafından merak edilen bir soru...

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kylie Jenner siniri
Kylie Jenner siniri
70 milyon liralık piyango tweeti
70 milyon liralık piyango tweeti