Sanık Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Adana’da Tutar Apartmanı Davası: Tutuklu Şüpheliler Tahliye Edildi

Adana’da Tutar Apartmanı Davası: Tutuklu Şüpheliler Tahliye Edildi

haberci haberci -
105 0

Sanıklar Bekir Baloğlu ve Oğlu Osman Baloğlu Tahliye Edildi

Adana’da, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan ve 63 kişiye mezar olan Tutar Apartmanı davasında bugün önemli bir gelişme yaşandı. Sanık avukatının tutukluluk itirazı üzerine Adana 4. Sulh Ceza Hakimliği, tutuklu kalan sanıklar Bekir Baloğlu ve oğlu Osman Baloğlu hakkında tahliye kararı verdi.

Mahkeme Kararında Neler Var?

Adana 4. Sulh Ceza Hakimliği kararında, şüphelilerin üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu ve bilirkişi raporlarına vurgu yapıldı. Dosyadaki delillerin incelenmesi sonucunda şüphelilere kusur izafe edilmediği ve yeterli suç şüphesinin bulunmadığı belirtildi.

Hakimlik, Bekir Baloğlu ve Osman Baloğlu’nun dosyadaki sağlık sorunları, sabit ikametgah sahipliği, tutuklu kaldıkları süre, kaçma veya delilleri karartma şüphesinin bulunmaması gibi nedenlerle tahliye kararı verdi. Şüphelilerin adli kontrol altına alınması ve yurt dışına çıkışlarının yasaklanması da kararın bir parçası oldu.

Müşteki Avukatı Gülsüm Özdoğru’nun Açıklamaları

Tutar Apartmanı’nda yakınlarını kaybeden müşteki avukatı Gülsüm Özdoğru, mahkeme kararını değerlendirerek, uzun süredir aynı konuları dile getirdiklerini ancak seslerini yeterince duyuramadıklarını belirtti. Özdoğru, kararın ardından Adana 4. Sulh Ceza Hakimliği ve Çukurova Üniversitesi bilirkişi heyeti hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

Özdoğru, “Bu adamlar salınacak ve sevdikleriyle vakit geçirmeye devam edecekler. Bu kararı kabul etmiyoruz ve karara itiraz edeceğiz. Bize tekrar tekrar 6 Şubat’ı yaşatıyorlar. Allah hepsinin belasını versin.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir