Sanık Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. TBMM Genel Kurulunda Öğretmenlik Mesleği Kanunu Teklifi Görüşmeleri Tamamlandı

TBMM Genel Kurulunda Öğretmenlik Mesleği Kanunu Teklifi Görüşmeleri Tamamlandı

haberci haberci -
17 0

Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ İktidarı Eleştirdi

TBMM Genel Kurulu’nda, Öğretmenlik Mesleği Kanunu Teklifi’nin birinci bölümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı. Bölüm hakkında konuşan Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ, iktidarın sorunları çözdüğü imajı verdiğini ancak talep ve önerileri kabul etmediğini belirtti. Özdağ, teklifin aceleyle getirildiğini ve ilgili tarafların görüşlerinin alınıp alınmadığını sorguladı. Eğitim sistemindeki kaosu vurgulayan Özdağ, öğretmenlerin haklarına ilişkin düzenlemelerin eksik olduğunu savundu.

İYİ Parti ve DEVA Partisi Vekilleri Teklifi Eleştirdi

İYİ Parti İzmir Milletvekili Hüsmen Kırkpınar, teklifin sorunları çözmeyeceğini belirterek, komisyon sürecinde görüşlerin dikkate alınmadığını ifade etti. DEVA Partisi Mardin Milletvekili Beritan Güneş Altın ise eğitim sisteminin daha da kötüye götürülmek istendiğini iddia etti. Altın, sendikaların dinlenmeden hazırlandığını ve öğretmenlerin niteliklerinin sorgulanmasını eleştirdi.

MHP ve AKP Milletvekilleri Teklifi Savundu

MHP Samsun Milletvekili İlyas Topsakal, teklifin 27 saatten fazla görüşüldüğünü belirtti ve Milli Eğitim Akademisi’nin kurulacağını açıkladı. AKP Konya Milletvekili Latif Selvi ise eğitimin sürekli yenilik istediğini vurgulayarak, teklifteki düzenlemelerin önemine dikkat çekti.

CHP Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı’dan Eleştiri

CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı, öğretmenlik mesleğinin ne olduğunun bilinmeden kanun yapıldığını belirtti. Halıcı, öğretmenlerin ücretlerinin yetersiz olduğunu ve özel okullardaki öğretmenler için taban aylık düzenlemesi yapılmasını talep etti.

Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder, birleşimi saat 14.00’te toplanmak üzere kapattı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir