Sanık Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Deprem Bölgelerine Yardım İçin Elini Taşın Altına Koyan Bakanlık

Deprem Bölgelerine Yardım İçin Elini Taşın Altına Koyan Bakanlık

haberci haberci -
80 0

Bakan Murat Kurum, Depremzedeleri Yalnız Bırakmıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, deprem felaketinden etkilenen Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerini ziyaret edeceğini duyurdu. Bakan Kurum, “Yaralarımızı tamamen sarana kadar, kötü günlerin izlerini silene kadar daima deprem bölgesinde olacağız.” dedi.

Bakan Kurum’un Vurguları

Bakan Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, milletin önceliğinin her zaman olduğunu belirterek, depremzedelerin mutluluğunun ilk işleri olduğunu söyledi. Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’ya yapacakları ziyaretin, milletin dayanışmasını gösterme adına önemli olduğunu vurguladı.

Kurum, Deprem Bölgesi Yeniden İnşa Toplantısını gerçekleştirdiklerini ve önümüzdeki günlerde sahada incelemelerde bulunarak vatandaşlarla bir araya geleceklerini belirtti. Ek olarak, depremden etkilenen tüm şehirlerde titiz bir çalışma yürüteceklerini ve devletin gücüyle, milletin desteğiyle deprem bölgesini en kısa sürede ayağa kaldıracaklarını sözlerine ekledi.

Bakan Kurum, “Hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacak, kardeşlerimiz yeni yuvalarına en kısa sürede kavuşacak.” diyerek depremzedelere desteklerinin süreceğini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir