Sanık Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan’da Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Pakistan Başbakanı Şerif ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan’da Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Pakistan Başbakanı Şerif ile Görüştü

haberci haberci -
86 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Astana’da Diplomatik Temaslarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü 24’üncü Devlet Başkanları Zirvesi için Kazakistan’ın başkenti Astana’ya geldi. Burada Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Pakistan Başbakanı Şerif ile bir araya geldi.

Toplantı Basına Kapalı Gerçekleşti

Erdoğan’ın konakladığı otelde gerçekleşen toplantı basına kapalı yapıldı. Toplantıda Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç da hazır bulundu.

Üç Ülke Arasında İş Birliği Görüşüldü

İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, üçlü görüşmede bölgesel ve küresel konular ile ülkeler arasındaki iş birliği alanları ele alındı. Erdoğan, Türkiye-Azerbaycan ve Pakistan arasında atılabilecek ortak adımların faydalı olacağını belirterek, iş birliklerinin bölgesel ve küresel barışa hizmet edeceğini vurguladı.

Liderler Onuruna Yemek

Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev’in düzenlediği yemeğe katılan Erdoğan, zirveye katılan liderler için verilen akşam yemeğine iştirak etti. Yemek, Kazakistan Cumhurbaşkanlığı Merkezi’nde basına kapalı olarak gerçekleşti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir