Sanık Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. A Milli Futbol Takımı, EURO 2024’te Çeyrek Finale Yükseldi

A Milli Futbol Takımı, EURO 2024’te Çeyrek Finale Yükseldi

haberci haberci -
88 0

Merih Demiral, Tarihe Geçti

A Milli Futbol Takımı, Avusturya’yı 2-1 yenerek EURO 2024‘te çeyrek finale yükseldi. Maçta Merih Demiral, bir Avrupa Şampiyonası maçında 2 gol atan ilk milli futbolcu unvanını kazandı.

UEFA’dan Soruşturma

UEFA, Merih Demiral’in gol sevincini bozkurt işaretiyle paylaşması nedeniyle soruşturma başlattı. UEFA, olayla ilgili olarak açıklama yaparak disiplin soruşturması başlattığını duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı’ndan Tepki

Dışişleri Bakanlığı, UEFA’nın başlattığı disiplin soruşturmasını kabul edilemez bulduğunu belirterek konuya ilişkin açıklama yaptı. Ayrıca, Almanya’da bozkurt işaretinin yasaklı bir sembol olmadığını vurguladı.

Adalet Bakanı’ndan Sert Açıklama

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, UEFA’nın kararını skandal olarak nitelendirerek tepki gösterdi. Tunç, “Başka futbolcuların değerleriyle ilgili yapılan sevinç gösterilerine ses çıkarmayanların, Türkiye olduğunda seslerini yükseltmesini maksatlı ve art niyetli buluyorum.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı’ndan Destek

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, UEFA’ya tepkisini sosyal medya hesabından paylaştığı bir fotoğrafla dile getirdi. Bak, konuyla ilgili uzun açıklamalara gerek olmadığını ifade etti.

AK Parti ve MHP’den Tepkiler

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de UEFA’nın aldığı karara tepki gösterdi. Bahçeli, “UEFA’nın soruşturması Türk milletinin dünyaya mesajıdır ve kabul edilemezdir” şeklinde açıklama yaptı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir