Sanık Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mardin’de Büyük Saman Yangını

Mardin’de Büyük Saman Yangını

haberci haberci -
25 0

Doyuran Mahallesi’nde 1.5 Bin Ton Saman Kül Oldu

Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı Doyuran Mahallesi Konuk Mezrası’nda, Cavit ve Metin Ateş kardeşlere ait 4 bin 200 dönüm buğday tarlasında öğle saatlerinde büyük bir yangın çıktı. Yangında 1.5 bin ton saman kül olurken, bölgedeki bir evde de hasar meydana geldi.

İtfaiye Ekipleri Yangına Müdahale Etti

Yangını fark edenlerin hemen 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulunmasıyla birlikte bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekiplerin yoğun çabaları sonucunda geniş alana yayılan yangın kontrol altına alınırken, 900 ton saman balyası ile 600 ton serme saman da kül oldu.

Çıkış Nedeni Araştırılıyor

Yangının çıkış nedeni henüz belirlenemezken, olayla ilgili soruşturma sürüyor. Öte yandan, yangından önce 900 ton saman balyasının Şeyhmus Karataş’a, 600 ton öğütülmüş samanın ise Mehmet Koçhan’a satıldığı öğrenildi. Zarar gören evin ise Mehmet Emin Tarhan’a ait olduğu belirtildi.

Üst Üste Gelen Olaylar

Aynı tarlada daha önce de çeşitli olaylar yaşandığı biliniyor. 7 Haziran’da 50 dönüm buğday ekili alanın yandığı bir yangın yaşanmış, 14 Mayıs’ta ise bekçinin dövüldüğü ve traktörün ateşe verildiği bir olay meydana gelmişti. Geçen yıl da 50 dönüm alanın zarar gördüğü bir yangının ardından 3 mercek düzeneğinin yandığı biliniyor. Bu olaylara ilişkin yürütülen soruşturmalar ise devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir