Sanık Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Düğün Davetiyesi Seçerken Kriterler

Düğün Davetiyesi Seçerken Kriterler

admin admin -
9 0

Düğün Hazırlıkları arasında kaçınılmaz bir aşama olan düğün davetiyesi seçimi oldukça önemlidir. Çünkü bu davetiye hem düğününüzün temasını yansıtacak hem de misafirlerinize hangi tarihte, hangi mekanda düğününüzün olacağını bildirecek. Bu yüzden düğün davetiyesini seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve hangi kriterlerin önemli olduğunu bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Düğün Davetiyesi Seçerken Kriterler

1. Tasarım: Düğün davetiyesinin ilk önce görsel açıdan dikkat çekici olması gerekir. Bu nedenle seçeceğiniz davetiye tasarımı ve renkleri düğün konseptinize uygun olmalı. Eğer düğün konseptiniz rustik tarzda ise davetiye tasarımında ahşap, kraft kağıdı ve doğal tonlardaki renkler kullanılabilir. Eğer daha modern bir konsepte sahipseniz ise daha minimalist tasarımlı davetiye modelleri tercih edebilirsiniz.

2. Kağıt Kalitesi: Düğün davetiyesinin kağıt kalitesine dikkat etmeniz çok önemlidir. Davetiye kağıdının kalitesi karton kağıt veya parlak kuşe kağıt gibi seçeneklerden oluşur. Eğer kusursuz ve lüks bir görünüme sahip davetiye isterseniz, kağıt kalitesi önemli bir kriterdir.

3. Bütçe: Düğün hazırlıklarında her aşama gibi düğün davetiyesi seçiminde de bütçenizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Davetiye fiyatları stok durumuna, kağıt kalitesine ve tasarımına göre değişiklik gösterebilir. Bütçenizi oluşturarak, davetiye fiyatlarını karşılaştırarak ve seçeneklerinize göre bütçesi en uygun olan davetiye modelini seçebilirsiniz.

4. Basım Yöntemi: Düğün davetiyesinin basım yöntemi seçimi de önemlidir. Çünkü basım yöntemi hem fiyatı hem de davetiyenin dış görünümünü etkiler. En yaygın basım yöntemleri; dijital baskı, ofset baskı veya kabartma baskıdır. Dijital baskı, daha uygun fiyata basılabilen bir seçenekken ofset baskı daha pahalıdır. Kabartma baskı ise daha lüks görünümlü bir yüzeyi tercih edenlerin tercihi olabilir.

5. Tamamlanma Zamanı: Düğün tarihinizi belirleyip, davetiye siparişi vermek istediğiniz tarihi de göz önünde bulundurmalısınız. Davetiye hazırlanması için genellikle 1-2 hafta tasarım, düzenleme ve basım işlemi gereklidir. Bu nedenle, düğün tarihinizden en az 2 ay öncesinde davetiye siparişi vermenizi öneririz.

Neleri Kaçırmamalısınız?

1. İhtiyaç Duyacağınız Miktar: Davetiye sayısı, düğün salonunu belirleyen bir diğer kriterdir. Düğün salonuna, davetlilerin sayısına göre karar vermeniz gerekiyor. Böylece davetiyelerin sayısını da hesaplayarak, fiyat almak için davetiye tasarım şirketleriyle irtibata geçebilirsiniz.

2. Detaylara Önem Verin: Davetiye seçimi sırasında detaylara önem vermelisiniz. Misafirlerinize düğün tarihinizi, saatinizi ve konumunu tarif edecek bilgiler yanında mutlaka RSVP ile ilgili detayları da kullanmanızı öneririz. Ayrıca davetiyelerin iç kısmındaki yazı stil ve fontu da düğün konseptinize uygun şekilde seçilmelidir.

3. Seçimleri Daraltın: Davetiye tasarımı sırasında seçenekleri doğru belirlemek için önceden bir liste hazırlanabilir. Örneğin; miğfer kutusu tarzı bir davetiyeden çok daha basit tasarımlı bir davetiyeyi tercih etmeyi seçebilirsiniz.

Sonuç

Düğün hazırlıkları arasında yer alan düğün davetiyesi seçimi önemli bir aşamadır. Misafirlerinize vereceğiniz bilgi ve anıların başlangıcını belirleyen düğün davetiyesi seçimi, düğün konseptinize, bütçenize ve misafirlerinize kaliteli bir bilgi sağlayacak nitelikte olmalıdır. Davetiye seçimi yaparken tüm kriterleri göz önünde bulundurarak, en uygun seçenekleri bir arada toplayabilirsiniz. Bu yazımızda sunduğumuz kriterler, düğün davetiyesi seçiminde size yardımcı olacaktır. Ve unutmayın düğün gününüzün en önemli parçası, davetlilerinizle birlikte kutlamaktır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir