Sanık Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ALAN TARAMA SİSTEMLERİ

ALAN TARAMA SİSTEMLERİ

admin admin -
19 0

ALAN TARAMA SİSTEMLERİ

Alan tarama sistemleri, çeşitli özellik ve şekillerde elektronik veya elektronik olmayan olabilir. Antik çağlarda maden arama ve su kaynaklarının tespitinde kullanılan ağaç dalları, metal çubuklar, çatal çubuklar, çekül ve sarkaç gibi çeşitli şekillerdeki aletler günümüzde de kullanılmaktadır.

Ancak günümüzde çatal çubuklar ve benzeri yöntemlere göre daha gelişmiş elektronik destekli birçok alan tarama türü bulunmakta ve bu sistemler yer altı odaları, mezarlar, eski bina kalıntıları, yer altı boşlukları ve anomalilerin yanı sıra Mineral tespitinde de kullanılmaktadır ve Su keşfi. Alan tarama da altın, gümüş gibi değerli metallerin aranmasında kullanılmak üzere define avcıları tarafından da tercih edilmektedir. Örneğin, metal çubuklar, elektronik olarak desteklenen çubuk veya anten sistemleri, 3d görüntü manyetometre “3d görüntü manyetometre” gradyometre, 3d görüntü gradyometre, metal yığınlı özdirenç cihazları, elektrot yığınları veya sensör probları, her biri kendi farklı işlev ve özelliklerine sahiptir.

İnşa edilecek bölgelerin coğrafi yapısına veya aranan maddenin türü, derinlik mesafesi, genişlik alanı gibi faktörlere endeksli çok çeşitli yerli ve yabancı alternatif alan tarama dedektörleri “sistemleri” bulunmaktadır. Alan tarama sistemleri, çeşitli özellik ve şekillerde elektronik veya elektronik olmayan olabilir. Antik çağlarda maden arama ve su kaynaklarının tespitinde kullanılan ağaç dalları, metal çubuklar, çatal çubuklar, çekül ve sarkaç gibi çeşitli şekillerdeki aletler günümüzde de kullanılmaktadır.

Ancak günümüzde çatal çubuklar ve benzeri yöntemlere göre daha gelişmiş elektronik destekli birçok alan tarama türü bulunmakta ve bu sistemler yer altı odaları, mezarlar, eski bina kalıntıları, yer altı boşlukları ve anomalilerin yanı sıra Mineral tespitinde de kullanılmaktadır. ve Su keşfi. Define avcılığında altın, gümüş gibi değerli metallerin aranmasında kullanılmak üzere define avcıları tarafından da tercih edilmektedir. Örneğin, metal çubuklar, elektronik olarak desteklenen çubuk veya anten sistemleri, 3d görüntü manyetometre “3d görüntü manyetometre” gradyometre, 3d görüntü gradyometre, metal yığınlı özdirenç cihazları, elektrot yığınları veya sensör probları, her biri kendi farklı işlev ve özelliklerine sahiptir. İnşa edilecek bölgelerin coğrafi yapısına veya aranan maddenin türü, derinlik mesafesi, genişlik alanı gibi faktörlere endeksli çok çeşitli yerli ve yabancı alternatif alan tarama dedektörleri “sistemleri” bulunmaktadır.

Alan tarama sistemleri cihazları sadece bir maddenin bulunmasını sağlamaz. Yoğun mineralleri, metali ve metali etkileyen elementleri tespit edebilmeleri de bu cihazın çeşitli malzemeleri tespit edebildiğini gösteriyor. Özellikle bu cihaz ile günümüzde merak ettikleri konu değerli kabul edilen altın metali tespit edip edemediğidir.

 

Geomekatron Ltd Hi-Tech dedektör inovasyon

Adres: Yüzüncüyıl Mahallesi UĞUR MUMCU BULVARI ARENA AVM NO:53B/28, 16120 Nilüfer/Bursa

Telefon: (0224) 220 96 70

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir